Edulugu

Vilistlaste võidud EFTA 2020 galal

2020. aastal septembris peetud EFTA galal kuulutati välja mitmeid kategooriavõite, kus tegijateks ja laureaatideks on meie oma vilistlased.

Tanel Toom ja Marko Reikop TLÜ avaaktusel

Enim auhindu viis koju "Tõde ja õigus", mille režissöör ja stsenarist Tanel Toom alles nädala alguses toimunud ülikooli avaaktusel silmapaistva vilistlase tiitli pälvis. Film kuulutati parimaks mängufilmiks ning Toom viis koju ka parima režii ja stsenaariumi auhinnad. 

Filmide kategoorias oli edukas ka "Vanamehe film", mis paljuski BFMi vilistlaste abil loodud. Filmi helirežissöör Tanel Kadalipp, kes igapäevaselt BFMi tehnika- ja tootmiskeskuses heliinsener-režissöörina töötab, tõi koju oma kategooriavõidu. Tema käsi oli helirežiiga mängus ka parima dokumentaalfilmi "Aasta täis draamat" juures. 2020. aasta parima dokumentaalfilmi režissöör ning stsenarist Marta Pulk on samuti BFMi vilistlane, praeguseks ka õppejõud.

Parima filmimonteerijana esile tõstetud Oskar Lehemaa, kelle film "Karv" parimaks lühifilmiks tituleeriti, on BFMis audiovisuaalset meediat õppinud. 

BFMis operaatoritööd õppinud Erik Põllumaa ja Sten-Johan Lill pälvisid parimate filmioperaatorite auhinna "Skandinaavia Vaikuse" eest. 

Teletöö poolelt on president Kersti Kaljulaidiga tehtud intervjuu eest parima intervjueerija tiitli pälvinud Marko Reikop Tallinna Ülikooli vilistlane. Samuti on omal ajal Tallinna Ülikooli seinte vahel õppinud Kristjan Jõekalda ja Teet Margna, kes parima meelelahutussaate juhi tiitlit "Kaks kanget LIVE" eest jagavad. Ka Marian Võsumets, "Reporteri" saate eest parimaks reporteriks kuulutatu, on õppinud just nimelt TLÜs. 

Soovime kõikidele edukatele vilistlastele õnne!