Koostöö

Elagu, Tervis! - selgusid arvamusküsitluse tulemused

 7. aprill  - rahvusvaheline tervisepäev

"Aeg perega olemiseks, aeg õues liikumiseks, aeg lugemiseks, aeg uuteks õppimisteks...” Just nii värskendavalt vastati gallupile, mis viidi läbi Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži tervisejuhi ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tervisedendus õppekavade ühistegevusena.

Täna, 7. aprillil, tähistatakse rahvusvahelist Tervisepäeva, mille tähistamiseks avaldame läbiviidud gallupi tulemused. Millal siis veel kui mitte just sellel päeval märgata positiivset ja tuletada meelde, et kõige olulisem on aeg olla oma pere ja lähedastega. Nautida liikumist õues, lugeda raamatuid, mille jaoks varem aega polnud ja avastada aega millegi uue õppimiseks.

Gallupis küsisime, mis on sinu elus just praegu kõige toredam ja parem. 182 vastanu seas võidutsesid eelkõige märksõnad - “pere” ja “liikumine”(98%). Oluliseks täheldati inimeste lähedusvajadust, koosolemist sõprade ja perega. Oli ka lõbusaid ja tervise vaatevinklist väga olulisi vastuseid, näiteks “saab rohkem magada”. Küsimuse - Mis aitab säilitada ja arendada enda tervist ning heaolu? - vastused jäid suures pildis üsna sarnaseks eelnevatega - lugemine, tervislik söömine, liikumine looduses. Toreda lisana toodi teises küsimuses rohkem välja liikumist just armastatud koduloomaga.

Gallupi eesmärk oli meelde tuletada, et vaatamata olukorrale on meie elus jätkuvalt palju head ja väga head. Tulemustest võib kergesti järeldada, et tervis ja õnn on seotud kodu, lähedaste ja sõpradega. Hoidkem siis neid ja elagu TERVIS!