Koostöö

Kolledžis toimus liiklusohutuse alaste üliõpilastööde konverents

maantee autodega

7. oktoobril 2021 toimus Transpordiameti ja Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži koostöös liiklusohutuse alaste üliõpilastööde konverents, kus esitleti viimase aasta bakalaureuse- ja magistritööd erinevatest Eesti kõrgkoolidest.

Lõputööde teemad peegeldavad igal aastal erinevaid, ühiskonnas just sellel hetkel aktuaalseid teemasid ja neid murekohti, mis lahendusi vajavad. Ka käesolev konverents ei olnud erand ja fookuses oli linnaruumi kitsikusest tulenevad probleemid jalgrattateede ja ühistranspordipeatuste planeerimisel, kuidas müra ja uued ehitusobjektid on mõjutanud inimese tervist ning liikumisharjumusi, mis sunnib mootorratturit liikluses agressiivselt käituma, kas mopeedautojuht on liiklusrisk meie teedel ja mida teha „elektritõukuritega“.

Esitlemisele tulnud lõputööd olid küll erinevad ja fokuseeritud konkreetsele probleemile, aga samas oli neis palju ühisosa ja tuleviku lõputöödeks pakub neist edasist uurimist nii mõnigi.

Konverentsi kokkuvõtvalt on rõõm tõdeda, et liiklusohutusalaste teemade käsitlemine ja selle üle arutlemine erutab jätkuvalt paljude meeli ning nii mõnigi lõputöö leiab praktilist rakendamist liiklusohutuse või korralduse parendamisel.

Ettekanne konverentsilt
Robert Peterson „REIDI TEE LIIKLUSMÕJU ANALÜÜS“