Humanitaarblogi

Hispaania keele ja kultuuri tudeng imetleb Tallinna ülikooli uuenduslikkust

Oma õpikogemusi Tallinna Ülikoolis jagab hispaania keele ja kultuuri 2. aasta üliõpilane Gloria Soobik.

Gloria Soobik, hispaania keele ja kultuuri tudeng

Teekond ülikoolini

Gümnaasiumi lõpetades oli suur soov õpinguid jätkata, kuid ei olnud valikus kindel. Peas oli palju segadust ning soovisin proovida kõigest natukene. Jäin loodusteaduste juurde, kuid sain üsna pea aru, et see ei ole minu jaoks. Otsustasin lahkuda ning veetsin paar kuud vabatahtliku projekti raames Islandil. Sain võimaluse avastada erinevaid kultuure, inimesi ja sealhulgas ka iseend. Mõistsin, et soovin õppida erialal, mis oleks mitmekülgne, avardaks silmaringi ning oleks ühtlasi seotud inimeste ja suhtlemisega. Olen tänulik, et hispaania keel ja kultuur on mulle seda pakkunud.

Muljed

Olles teisel kursusel, imetlen siiani ülikooli uuenduslikkust, õppejõudude nüüdisaegseid õppemeetodeid ja nende suhtumist tudengitesse - abivalmid ja hoolivad. Kuna nägin ka teise kooli siseelu, siis ei oodanud, et siinsed õppejõud tudengeid individuaalsemalt juhendaksid või abistaksid. Õnneks on läinud teisipidi ning aega ja tähelepanu jagub piisavalt. Olen siiralt tänulik õppejõudude panusele, õpetustele, kelle loengu sisud on läbi mõeldud, sisaldades huvitavad ülesandeid. On individuaaltöid, grupitöid. Näiteks oleme gruppides teinud podcast’i, osalenud ühisseminaridel, kus oleme saanud arutleda kirjandusteemadel (viimane - loomade kujutamine kirjanduses) ning meie üliõpilasnõukogu korraldab palju toredaid üritusi ja koosviibimisi.

Tulevik

Ei ole teinud kindlat plaani, kuid hispaania keele ja kultuuri erialalt saadud teadmisi ja oskuseid saab rakendada pea igal töökohal, neid ka teiste aladega kombineerides, näiteks psühholoogia, filminduse ja palju muuga. Sõltuvalt sellest, kuhu suunas on soov liikuda. Praegune lähituleviku plaan on osa võtta erinevatest projektidest (k.a vabatahtlikud) välismaal, tegeleda näiteks lastega, edendada nende keelt, kirjandusteadmisi jne. Kindlasti peale bakalaureust sooviksin end edasi arendada, ühe variandina näeksin kirjanduse-, visuaalkultuuri ja filmiteooria magistriõpet.

Soovitused

Kindlasti julgustaksin värsketel lõpetajatel õpinguid jätkata ning end täiendada. Usun, et segadus ja ebaselgus on alguses paratamatu. Võiks tegeleda eneseavastamisega. Mõelda ja uurida, millised on just sinu oskused ja vajadused. Kas on soov tegutseda üksi või rohkem suhelda ja organiseerida vms. Õiged olukorrad ja valikud jõuavad lõpuks inimeseni ajal, mil ta on selleks valmis.

Autor: Gloria Soobik, hispaania keele ja kultuuri tudeng