Kaarel Zilmer on spordi elutööpreemia laureaat

Valitsus kuulutas 10. veebruaril välja tänavused riiklikud kultuuri ja spordi elutööpreemiad, viimase laureaadiks nimetati Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi rekreatsioonikorralduse teenekas lektor Kaarel Zilmer.

Kaarel Zilmer

Kultuuriministeerium selgitab pressiteates, et lisaks ülikoolis lektorina töötamisele on Zilmer olnud aastaid Eesti suusaspordi arendaja ja eestvedaja. Ta on tegutsenud suurkoondise juhina mitmel maailmameistrivõistlusel ja Nagano olümpiamängudel. Lisaks on ta olnud nii Tartu suusamaratoni kui ka Otepää maailmakarikaetapi korralduskomitee liige. Tema kandidatuuri esitas Eesti Suusaliit.

Kaarel Zilmer tähistas 2020. aastal ka Tallinna Ülikoolis 100 semestrit ülikoolis. Toona tehtud intervjuus rääkis teenekas lektor, et hingelt on ta alati suusaspordi õpetaja ja didaktik olnud. Kui talle 95. aastal Eesti Suusaliidu peasekretäri ametikoht pakuti, nõustus ta sellega vaid tingimusel, et ta ei pea ülikoolist lahkuma. „Nii sain peasekretäri tööd ülikooli kõvalt teha 2001. aastani, sukelduda rahvusvahelisse suusaellu, näha palju suusakeskusi, puutuda kokku maailma tippudega ja osaleda rahvusvahelistes koolitustes ning neid ka ise korraldada,“ rääkis Zilmer.

Lisaks Kaarel Zilmerile nimetas valitsus spordi elutööpreemia laureaadiks Mart Siliksaare. Kultuuri elutööpreemiad pälvisid Linda Madalik, Jaak Kangilaski ja Mati Sirkel.

Loe 2020. aastal tehtud intervjuud Kaarel Zilmeriga

Oleme ülikoolis uhked ja rõõmustame!