Edulugu

Meie inimesed kultuurkapitali preemiate laureaatide seas

13. veebruaril jagas kultuurkapital 2021. aasta pea- ja elutööpreemiaid ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad. Laureaatide seas on mitmed Tallinna Ülikooli töötajad ja vilistlased.

Andris Feldmanis
BFM-i stsenaristika külalislektor Andris Feldmanis

Audiovisuaalse kunsti valdkonnas pälvisid peapreemia mängufilmi „Kupee nr 6“ loomingulise koostöö eest Andris Feldmanis (pildil), Dione-Livia Ulman ja Juho Kuosmanen. Feldmanis on Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi (BFM) stsenaristika külalislektor ning Ulman on lõpetanud Tallinna Ülikooli toonase filoloogiateaduskonna.

Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia pälvisid Carlos E. Lesmes ja Liis Nimik dramaturgiliselt tugevalt läbi tunnetatud dokumentaalfilmi „Üht kaotust igavesti kandsin“ eest. Lesmes on BFM-i nooremteadur ning Liis Nimik BFM-i montaažirežissööri eriala vilistlane.

Samas kategoorias tunnustas kultuurkapital aastapreemiaga BFM-i vilistlase German Golubi lühifilmi „Mu kallid laibad“ režii eest.

Üldinimlikult sümpaatse filmi „Vee peal“ režii ning pikaajalise loomingulise tegevuse eest tunnustas kultuurkapital audiovisuaalse kunsti sihtkapitali kategoorias aastapreemiaga ka BFM-i filmirežii dotsent Peeter Simmi.

Samas kategoorias pälvis aastapreemia ka BFM-i vilistlane Marianne Kõrver haaravate kunstiajalooliste dokumentaalfilmide „Kunst on ainus pääsetee“, „Olev Subbi. Elu kuues peatükis“ ja „Destudio.Pohmelus“ eest.

Rahvakultuuri kategoorias pälvis aastapreemia Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambli „Soveldaja“ juhendaja Elo Unt kui loominguline ning pühendunud rahvatantsu edendaja.

Aastapreemia rahvakultuuri kategoorias pälvis ka TLÜ meeskoori koorijuht Külli Kiivet.

Palju õnne kõikidele! Oleme ülikoolis uhked!