Edulugu

Meie inimesed kultuurkapitali kirjanduse aastaauhindade laureaatide seas

14. märtsil, emakeelepäeval, kuulutas Eesti Kirjanik Liit välja 2021. aasta Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade laureaadid, kelle seas on mitmeid Tallinna Ülikooliga seotud inimesi.

Alari Allik

Kategoorias „Ilukirjanduslik tõlge võõrkeelest eesti keelde“ nimetas kirjanike liit laureaadiks Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Jaapani uuringute lektori Alari Alliku (fotol). Allik pälvis tunnustuse Sei Shōnagoni „Padjamärkmed“ klassikalisest jaapani keelest eesti keelde tõlkimise eest.

Luule kategooria laureaat on Tallinna Ülikooli, toonaste Tallinna Pedagoogikaülikooli ja Eesti Humanitaarinstituudi, vilistlane Hasso Krull. Krull pärjati tiitliga luulekogu „Ava“ eest.

Lastekirjanduse kategoorias nimetas kirjanike liit laureaadiks Tallinna Ülikooli inglise filoloogia eriala vilistlase Kätlin Kaldmaa raamatu „Lydia“ eest.

Venekeelse kirjanduse auhinna pälvis Tallinna Ülikooli, toonase Tallinna Pedagoogilise Instituudi, vene filoloogia eriala vilistlane Andrei Ivanov. Ivanov pälvis tunnustuse romaani „Театр ужасов“ („Õuduste teater“) eest.

Palju õnne kõikidele laureaatidele! Oleme ülikoolis uhked!