Koolitus

Matemaatikakeele koolitus annab võimaluse toetada mitmekeelse klassiruumi õpetajaid

Sel neljapäeval toimub kell 10-16 ainedidaktikutele matemaatikakeele koolitus, mis on mõeldud mitmekeelse klassiruumi õpetajate toetamiseks. Koolitus kuulub Plussprogrammi alla.

Koolitus

Matemaatikakeele koolitajateks on Tampere ülikooli dotsent Jorma Joutsenlahti, kes on Soomes edendanud matemaatika õpetamise meetodit nimega keelendamine. Ühes Jormaga annab ka omapoolse panuse Turu ülikooli matemaatikaõpetuse dotsent Päivi Perkkilä, kes on uurinud matemaatika õpetamist klassiõpetuses.

Meetod, mida koolitusel kasutatakse, on mõeldud matemaatilise mõtlemise edendamise jaoks, mida on võimalik rakendada ka mitmekeelses klassiruumis. Koolituse laiem eesmärk on ühes osalejatega muuta see meetod üha populaarsemaks ning asuda koolitama ka Eesti matemaatikaõpetajaid keeleteadlikult õpetama.

“See on omamoodi murrang, mis on oluline ühtse eesti kooli valguses - parandada õpetajate oskust õpetada keelterikkas klassiruumis ja teha keel, kui aineteadmiste vahendaja, nähtavaks,” ütleb Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi emakeeleõpetuse lektor ning koolituse üks korraldajatest Merilin Aruvee.

Koolitus toimub Tallinna Ülikooli Silva majas, ruumis S-419. Eelnev registreerimine ei ole vajalik.

Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituudi professor Reili Argus eestvedamisel on koolitus toimunud juba ligi neli aastat.

Rohkem teavet
Merilin Aruvee