Haridusblogi

Tegime kokkuvõtteid Kosovo õpetajahariduse kvaliteedi tagamise Erasmus projektist

Jaanuaris saab läbi Erasmus projekt "Kvaliteedile orienteeritud õpetajate esmaõpe süsteemi loomine Kosovos".

Pilt

Priština ülikoolis toimus 10. jaanuaril 2024 projekti lõpuseminar, kus paneelarutelus õpetajahariduse tulevikust Kosovos osales hariduse juhtimise professor Eve Eisenschmidt ja kogumikku "Innovative practises and quality assurance in initial teacher education" esitles ühe toimetajana nooremteadur Kätlin Vanari.

Tallinna Ülikool panustas aastatel 2020—2023 Kosovo õpetajahariduse arendamisse Erasmus projekti raames erinevate tegevustega: Kätlin Vanari ja Mikk Kasesalk viisid läbi kvaliteeditagamise hetkeolukorra kaardistuse, Eve Eisenschmidt koostas õpetajahariduse õppekavade analüüsi. Lisaks täiendati Kosovo õpetajakoolituse õppejõudude teadmisi kooliarendusest, õpetajast kui eestvedajast (Kätlin Vanari, Eve Eisenschmidt, Piret Oppi) ja õppija õppimisest (Kriste Talving, Triin Ulla) ja aidati kaasa aineprogrammide uuendamisele (Viktoria Bubukin, Mairi Matrov, Tiina Anspal, Rain Mikser, Maire Tuul, Kati Aus, Triin Ulla, Martin Sillaots jt).

Projekti partneritena olid kaasatud Ljubljana Ülikool ja LUMSA Ülikool Roomast.

Uuri lähemalt