Loodusblogi

Mis asi on loodusgeograafia komplekspraktika?

Meie loodus- ja terviseteaduste instituudi loodusteadusi õppivad tudengid tulid äsja tagasi loodusgeograafia komplekspraktikalt. Reportaaži kogetust andis keskkonnakorralduse tudeng Marlen Taggu.

Praktika

Meie tublid tudengid on tagasi iga-aastaselt "Loodusgeograafia komplekspraktika" Kurtna maastikukaitsealal. Peamiselt võtsid praktikumist osa meie esimese ning teise aasta keskkonnakorralduse, bioloogia, integreeritud loodusteaduste ja gümnaasiumi loodusteaduslike ainete õpetaja tudengid.

Reportaaži kogetust andis keskkonnakorralduse tudeng Marlen Taggu:

"Päevad möödusid töiselt ning aeg läks kiiresti. Iga osaleja sai praktiseerida semestri jooksul õpitud teadmisi nagu mullalõimise määramine, turbaproovi võtmine, vooluveekiiruse mõõtmine ja minu “lemmik” NIVELLEERIMINE… mis mul pisarad välja tõid, aparaadi loodimisel.

Toredaid juhtumeid juhtus iga päev, näiteks jäid rabas teadmata kadunuks mõne õpilase kummikud ja pilliroo vahele haihtusid kummipaadid.

Väsinud kehad said õhtu lõpuks lõdvestuda ning karastada ennast järgmisteks päevadeks soojas saunas, jahutada järves ning lõbustada end meeldivas seltskonnas kogu praktika vältel.

Praktika andis mulle parema ülevaate tööst ja tegevustest, millest keskkonnakorraldus alguse saab. Lisaks sellele, sain harjutada meeskonnatööd välitingimustes, mis ühendas meie gruppi."

#loodusteadused #keskkonnakorraldus #biolooogia #geograafia #füüsika #keemia #intloo #loodusteadusteõpetaja