Loodusblogi

Tudengid BUP konverentsil

TLÜ rahvusvaheline koostöövõrgustik Baltic University Programme (BUP) raames toimus 28.05-01.06.18 tudengite konverents Zittaus teemal Innovation for Sustainable Development: Resource and Energy Efficiency in Production and Transportation. Uurisime meie kahelt tudengilt lähemalt, kuidas nad jäid rahule BUP konverentsiga.

BUP

Meie teekond BUPi konverentsile Saksamaale, Zittausse algas 27. mail kell 4:30 Jõgevalt. Google maps'i järgi pidi autosõit kestma 18 tundi, aga koos vahepauside ning tankimistega sõitsime tee 20 tunniga. Tee konverentsile kulges sujuvalt läbi Läti, Leedu ning Poola. Kuna Zittau asub kolme riigi piiridel, avanes meil ka võimalus lipsata läbi Tšehhist. Konverentsi loengud, ühistegevused ning ööbimine olid veidi Zittaust linnast väljas Trixie Farienparkis. 

Kõige meeldejäävamad mälestused konverentsist olid külastus Volkswageni elektriautode tehasesse ning Zittau ülikoolis toimunud 3D-printimise loengud koos laborikülastusega. Konverentsi esimesel õhtul pidime esitlema varem kodutööna tehtud plakatit, mis kirjeldaks jätkusuutlikust transpordis oma koduriigis. Meie tõime näiteks ELMO projekti ning teistest maade esindajad olid meeldivalt üllatunud, kui said teada, et vaid elektrienergiat kasutades on võimalik autoga Eesti riigile ring peale sõita.

3D prinditud katsetused
3D prinditud katsetused.

Leian, et konverentsil osalemine oli ääretult hea võimalus, sest sealsed loengud avardasid minu silmaringi teemades nagu näiteks peidetud vesi, looduslik plastik, energia talletamine ning palju muud. Lisaks sellele tekkisid peale loenguid põnevad arutelud teiste osalejatega ning saime aimu nende teemade aktuaalsusest teistes riikides.

Kokkuvõttes võin kinnitada, et konverentsil osalemine oli minu suve üks tipphetki ning kaalun osa võtta tulevatest BUP konverentsidest.

illustratiivne pilt
Kõik BUP Saksamaa konverentsil osalejad


Rahvusvaheline koostöövõrgustik Baltic University Programme (BUP), mille partner ülikooliks on ka Tallinna Ülikool, pakub koolitusvõimalusi nii õppejõududele, doktorantidele ja tudengitele. 

Vaata BUP-i pakkumisi: balticuniv.uu.se/upcoming-events/ 

Kui soovid liituda mõne BUP-i programmiga või soovid saada lisainfot, siis kontakteeru Tallinna Ülikooli BUP koordinaatori Tiina Elvistoga.