Teadus

KNT seminar II - Uudse afaasia hindamise testikomplekti loomine ja valideerimine

23. oktoobril kell 14.00-16.00 (ruumis A447) toimub TLÜ Käitumis- ja neuroteaduste tippkeskuse (KNT) seminaride sarja teine seminar "Uudse afaasia hindamise testikomplekti loomine ja valideerimine", esinejaks prof. Aaro Toomela. KNT seminaride sarja raames tutvustatakse KNT-s tehtavate teaduslike uurimisprojektide sisu ja laiemat tausta.

Loodus- ja terviseteaduste instituut

23.10.2018 kell 14:00 - 16:00

Aaro Toomela seminar - Uudse afaasia hindamise testikomplekti loomine ja valideerimine

Tule ja registreeri end Aaro Toomela seminarile "Uudse afaasia hindamise testikomplekti loomine ja valideerimine".


Selleks, et sündmusele registreerida töötleb Tallinna Ülikooli (vastutav töötleja) järgmisi isikuandmeid:

Aaro Toomela seminar

Lisa kalendrisse

iCal calendar

 

TLÜ kultuuri- ja neuropsühholoogia professor Aaro Toomela on Võgotski-Luria-Polyakovi teooria alusel kokku pannud unikaalse ja uudse komplekti teste, mille sooritus peaks võimaldama eristada erinevaid afaasiate vorme (k.a ka selliseid, mida tänapäeval afaasia klassifikatsioonis pole, kuid mis on teooriat tuletatavad).

Testikomplekt sisaldab lisaks traditsioonilistele ja suhteliselt laialt kasutatavatele testidele (eelkõige Luria komplektist) ka vähekasutatavaid ning täiesti uudseid ülesandeid, mida (minu teada) pole mitte kunagi üheski afaasiate testikomplektis kasutatud.

Koostatav terviklik hindamisvahend sobib lisaks ajukahjustuste tagajärgede hindamisele kirjeldada ka kõnefunktsiooni arengulist taset selle erinevates aspektides erinevates vanustes tervetel inimestel.

Teoreetiliselt on alust ka väita, et testikomplekt peaks võimaldama eristada kehaliselt terveid erineva arengutasemega inimesi. Seega on teoreetilist alust väita, et tegemist on mitmekülgse ja potentsiaalselt laiade kasutusvõimalustega testikomplektiga, mis on rakendatav nii neuroloogia kliinikus kui ka (eri)pedagoogikas.

REGISTREERI SEMINARILE!