Teade

Tunnustati loodus- ja terviseteaduste instituudi inimesi

Tallinna Ülikooli päeva pidulikul aktusel jagati ülikooli tänukirju ja teenetemärke ning kuulutati välja parimate publikatsioonide laureaadid ja elukestva õppe preemiad.

Tiina Vänt

Tallinna Ülikooli Päeval jagas rektor samuti ülikooli teenemärke ülikooli töötajatele, kes on pikaajalise suurepärase tööga silma paistnud. Loodus- ja tervisetaeauste instituudist pälvisid teenetemärgi füsioloogia dotsent Karin Baskin, käsitöö hariduse dotsent Ene Lind, anatoomia lektor Meeli Roosalu ja emeriitprofessor Tõnis Põder. Vaata täit nimekirja tunnustuse saajatest siin.

Rektor professor Tiit Land kuulutas eilsel aktusel 60 000 ülikooli vilistlase seast välja nende nimed, kes on Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri meie arvates väga oluliselt panustanud. Neid inimesi tunnustas ülikool sajandi vilistlase tiitliga ning nad said ülikoolilt aukirja ja ülikooli rinnamärgi. Sajandi vilistlaste seals oli ka meie instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port. Nimekirjaga saab tutvuda siin

Selgusid ka silmapaistvaima publikatsiooni, õpiku ja loomingulise projekti konkursi võitjad. Loodus- ja terviseteaduste instituudist pälvis parima üldharidus- või kõrgkooliõpiku auhinna Kaarel Orviku "Rannad ja rannikud. Õpik kõrgkoolidele" eest. Parima loodusteaduste-alase artikli auhinna pälvisid Rando Tuvikene, Mihkel Saluri, Margit Kaldmäe "Extraction and quantification of phycobiliproteins from the red alga Furcellaria lumbricalis". Vaata täit nimekirja konkurssi võitjatest siin.

Avatud akadeemia tunnustas aga elukestva õppe valdkonna edukamaid töötajaid, meeskondi ja üksusi. Lisaks said premeeritud parimad ELU projektid ja nende juhendajad. Loodus- ja terviseteaduste instituudist sai "Tulemuslik ja edasiviiv juhendaja" tunnustuse ELU projekti juhendaja muda tootearenduslabori ekspert-spetsialist Jaanus Terasmaa. "Loov ja hooliv juhendaja, kes panustab projekti valmimisse väga palju" tunnustuse sai  ELU projekti juhendaja käsitöötehnoloogia ja rahvakunsti lektor Tiia Artla. Parima ELU projekti postriks nimetati "Toit ja elukvaliteet" rühma "Tarbi kohvi targalt", mille juhendajate seas oli ka meie instituudi toiduvalmistamise tehnoloogia õpetaja, õppemeister Tiina Vänt.

Tallinna Ülikooli Päeval autasustas rektor ülikooli tänukirjaga inimesi, kes oma pikaaegse tööga on panustanud TLÜ arengusse või osutanud muid ülikoolile olulisi teeneid. Tänukirja saajad leiab siit.

Rektor professor Tiit Land kuulutas aktusel 60 000 ülikooli vilistlase seast välja nende nimed, kes on Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri meie arvates väga oluliselt panustanud. Neid inimesi tunnustas ülikool sajandi vilistlase tiitliga ning nad said ülikoolilt aukirja ja ülikooli rinnamärgi. Nimekirjaga saab tutvuda siin.

Aktuse fotosid näeb siit ja see on videopildis järelvaadatav:

Pidulik päev jätkus õhtul Kultuurikatlas kontsertaktusega, mis ühendas endas 14-aastase nimega Tallinna Ülikooli ning sajandipikkuse õpetajahariduse tava. Õhtu lavastas Veiko Tubin, laval sai näha ülikooli liikmeid ja vilistlasi nii kõnelejate kui ka muusikutena, nii vahetult kui ka videoekraanil. Esmakordselt kõlas Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri ja kooride esituses Rasmus Puuri loodud kantaat „Vabaduse tuul, tarkuse tuul“, mille sõnade autor on meie kommunikatsioonijuht Sulev Oll. Kontsertetendus on järelvaadatav siin:

Palju õnne kõigile!