Algab Supernova Kinoülikooli kolmas hooaeg

Nagu mitmes Eesti ülikoolis, tegutseb BFMiski kinoklubi. BFMi filmiklubi Supernova Kinoülikool, mis pool oma nimest on laenanud koolilt ning teise poole 4K digikinolt, mille ekraanil filme vaadatakse, alustas tegevust 2014. aasta sügissemestril. Uus hooaeg algab 2016. aasta 14. septembril Eesti loodusfilmimeistri Rein Marani loomingule pühendatud piduliku õhtuga. Supernova kino koridoris Nova maja 4. korrusel on septembris avatud ka Rein Marani loomingule pühendatud näitus „Loodusfilmi tuhat nägu“. Nagu varemgi, näeb teisipäevastel klubiseanssidel maailmafilmi uudisteoseid ja klassikat. Kolmapäevaõhtud on Eesti filmi päralt. Kinoklubi etenduste algus on nii teisipäeval kui ka kolmapäeval kell 18.00. Sissepääs prii. Reeglina on filmidel ka ingliskeelsed subiitrid. Maailmafilmide valik on sageli seotud BFMi õpitööga, olgu siis maailma filmiajaloo programmiga või BFMi külastavate välismaa õppejõudude meistriklassidega. Näiteks juba 24. septembril külastab BFMi ja kõneleb tudengitele oma loomingust maailmakuulus Rootsi operaator István Borbás. Selle kohtumise ettevalmistuseks on 20. septembril Supernova ekraanil tema vändatud kaks rootslase Roy Anderssoni filmi: sürreaalne lühilugu „Maailm on oivaline“ (World of Glory) ning täispikk mängufilm „Teise korruse laulud“ (Songs From the Second Floor), mis 2000. Aastal pälvis Cannes´i filmifestivalil žürii eripreemia. Teine septembrikuu teisipäevakava on samuti pärit Põhjamaade filmivaramust. Näidatakse Taani kinogeeniuse Lars von Trieri maailmalõpulugu „Melanhoolia“ (Melancholia), mille esitus Cannes´is 2011. aastal päädis autori persona non grataks kuulutamisega, üks peaosalisi Kristen Dunst aga tunnistati festivali parimaks naisnäitlejaks. Eesti uutest filmidest tulevad septembrikuu kolmapäevadel linale BFMi vilistlaste debüütlavastused: 21. septembril Anu Auna „Polaarpoiss“ (The Polar Boy) ning 28. septembril Triin Ruumeti „Päevad, mis ajasid segadusse“ (The Days That Confused).

KINOKAVA

EESTI FILM

14.09 Rein Maran 85 Tõnu Talpsepa film Rein Maranist “1987”, Rein Maranifilm “ILVESE LUGU” (Lynx Story; 1988)

21.09 Anu Auna mängufilm “POLAARPOISS” (The Polar Boy; 2016)

28.09 Triin Ruumeti mängufilm “PÄEVAD, MIS AJASID SEGADUSSE” (The Days that Confused; 2016)

MAAILMAFILM

20.09 Rootsi film. Roy Anderssoni lühifilm “OIVALINE ON MAAILM” (Härlig är jorden / Wold of Glory; 1991), mängufilm “TEISE KORRUSE LAULUD” (Sången från andra våningen / Songs From the Second Floor; 2000) NB! See kinoseanss on seotud näidatavate filmide operaatori István Borbáse meistriklassiga, mis toimub BFMis laupäeval 24. septembril.

27.09 Taani film. Lars von Trieri mängufilm “MELANHOOLIA” (“Melancholia”; 2011) Seansile eelneb kommentaar ja võimalusel kohtumine filmitegijatega.

Filmidel on inglisekeelsed subtiitrid Kõikide seansside algusajaks on 18:00 Prii sissepääs. NB! SuperNova kinos on ainult 105 istekohta!

Tänu Eesti Rahvusringhääling, Gaviafilm, Luxfilm, Kinosaurus, Estinfilm Jälgige teateid ka Supernova kodulehelt: www.kinosupernova.ee Jaak Lõhmus