TLÜ blogi

Andrus Rinde: "Instituutide vahelist koostööd saaks tublisti parandada"

Kevadel valiti Tallinna Ülikooli senati uus koosseis, kelle mandaat algas septembrist. Seega uurime senati liikmetelt nende mõtete kohta ülikooli arengu osas. Küsimustele vastab Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi multimeediumi lektor Andrus Rinde.

Andrus Rinde

Mida Sa Tallinna Ülikooli juures kõige rohkem hindad?

Esimesena tuleb pähe, et me oleme väike ja seetõttu ehk isekeskis enamasti sõbralikumad üksteise vastu. Vähemalt isiklikult tunnen küll ülikoolipere tunnet.
Väikese ülikoolina oleme ka töökad, pingutame olemasolu ja arenemise nimel.

Millised on meie kõige suuremad vajakajäämised ja mis vajaks muutmist?

Minu esimene mõte siinkohal on instituutide vaheline koostöö, seda saaks tublisti parandada. Ka tööpanuse hindamine ehk koormusarvestus tuleb meelde ja minu rõõmuks on see juba käsile võetud. Ei nimetaks vajakajäämiseks, aga seoses eelarvega on ootamas õppekavade kohendamine ja sellega seoses on ees hulk väljakutseid. Üht-teist saab parandada ka õppetöö korraldamisel.

Milliste muutuste läbiviimisesse plaanid senati liikmena panustada ja milles Sinu tegevus nende muutuste läbiviimises seisneb?

Kuna olen õppejõud, siis on minust ilmselt kõige enam kasu just õppetöö korralduse ja ehk ka koormusarvestuse kohendamisel.