Tudengiblogi

Anna Leena seiklused

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama algusest. Minu ja ülikoolide ajalugu algas juba paar aastat tagasi. Kahjuks või õnneks ei olnud see lugu eriti pikk. Peal kahte ebaõnnestunud katset leida eriala, millega hästi kokku sobida, tundus tulevik ühe suure küsimärgina. 

tudengid klassis

 

Suvel otsustasin, et eelnevad seigad tuleb selja taha jätta ning asjale läheneda ratsionaalselt. Mis mind siis huvitab ja, kas seda huvi jätkub kolmeks aastaks? Läbi mitme toreda juhuse sattusin suvel lugema psühholoogiaalaseid raamatuid. Need andsid hea ülevaate sellest, mida antud eriala endast kujutab ja mida see kindlasti ei ole. Teadmised ja uus huvi viisid mu sisseastumiskatsetele. Olen ise põline tallinlane, seetõttu tundus ka Tallinna Ülikool loomulik valik.

Sellele loole tuleb lisada veel kõvasti närvipinget, tulemuste ootamist, kartust, kübeke piinlikust ning tulemuseks on psühholoogia eriala esimese kursuse tudeng.

Senini on kõik läinud väga hästi. Lausa nii hästi, et saan olla tänulik eelmistele ebaõnnestunud valikutele ning võin julgelt öelda, et tunneli lõpus ongi päriselt valgus. Emotsioonid esimest kuust ülikoolis on positiivsed. Peale loengute olen saanud osa võtta koolitusest, anda doonoriverd ning osaleda iga nädal näiteringis.

Kaks aastat ja uue ülikooli kogemus sai kiirelt kokkuvõetud. Siiski on olukord palju kirevam. Iga päev toob endaga kaasa uusi teadmisi, naljakaid lugusid, võimalusi ja huvitavaid inimesi. Loodan, et kõikide kooli algus on olnud sama õnnestunud.
 

 

Leia ka Sina oma tulevane eriala Digitaalse Karjäärinõustajaga!