Roheline ülikool

Jätkusuutliku arengu prorektori blogi

Jätkusuutliku arengu prorektor Helen Sooväli-Sepping kirjutab jätkusuutliku arengu sammudest ja esimesest Rohepöörde foorumist.

Jätkusuutliku arengu prorektori blogi

Organisatsiooni areng jätkusuutlikuks läbib mitmed arengusammud. Kõigepealt eesmärgistab organisatsioon sihid, mida jätkusuutlikkuse all mõeldakse. Teise sammuna koostatakse strateegia, kuidas jätkusuutliku arengu poole liikuda. Seejärel määratakse mõõdikud, mis aitavad samme sihi pole seada.

Need on sammud, mis on Tallinna Ülikoolil organisatsioonina vaja teha, et vastutaksime senisest enam ühiskonna ootustele olla jätkusuutlikud ning seeläbi soovime olla selle teema kõneisikud ühiskonnas.

Esimese Rohepöörde foorumi külaliseks oli nõustaja Annika Arras, kelle portfelli kuulub vastutustundlikkuse ja jätkusuutliku arengu valdkond. Foorumil arutlesime, kuidas Eestis, sarnaselt teiste riikidega, on jätkusuutlik areng tõusmas organisatsioonide tegevusfookusesse. Selle heaks näiteks on Rohetiigri algatus, mis koondab suuremaid ja väiksemaid organisatsioone ja mille eesmärk on muuta ettevõtteid ja avalik-õiguslikke asutusi keskkonnateadlikumaks.

Tallinna Ülikool on missiooniga vastutustundlik organisatsioon. Me soovime olla jätkusuutliku arengu valdkonna arvamusliider ühiskonnas ühendades nii selleteemalise teaduse kui ka praktika.