Korvpallinaiskond: uuel hooajal oleme paremad!

Enne igat hooaega lubame endale, et oleme algaval hooajal veel paremad kui eelmisel. Oleme valmis igal mängul andma endast kõik ja natuke veel rohkem. Mis peaasi, meie mängijad ei anna kunagi alla. Võitleme iga palli pärast ja mängu viimaste sekunditeni välja. See ongi üks tähtsatest asjadest, mis meid iseloomustab: „Võidelda lõpuni ja mitte kunagi alla anda.“ Alanud hooajal oleme tugevamad kui kunagi varem. Meie koosseisus on koguni seitse Eesti rahvuskoondise kandidaati: Kati Rausberg, Annika Köster, Rosemary Rits, Sandra Tael, Sofia Kosareva, Birgit Piibur ja Kätlin Korjus.

Korvpalli naiskond

Nagu kõik siin maailmas käib tõusude ja mõõnadega, siis nii on ka korvpallis. Mõni aasta on parem ja tugevam, mõni aasta kehvem ja nõrgem. Praegu on Eesti naiste korvpall tugevas tõusujoones. Mängijad arenevad, publikut on rohkem ja tahe kindlasti suurem.

Oleme kindlad, et novembri keskel toimuvale Eesti koondise mängule, kus Eesti kohtub Valgevenega, tuleb TalTechi spordihoonesse täismaja kaasaelajaid.

Sellel aastal lisandus naiste Eesti-Läti ühisliigasse ka kõrgetasemelise korvpalli poolest tuntud Leedu. See teeb liiga kindlasti huvitavamaks, aga ka raskemaks. Lisandub rohkem välismänge ja pikki bussisõite. Positiivse poole pealt annab see võimaluse elada võistkonna siseselt kaasa ka teistele Eesti võistkondadele. Ei olda enam üksnes rivaalid, vaid ka teineteise toetajad, mis loob ühtsustunde. Võideldakse ühiselt Eesti eest.

Otse loomulikult läheme võidu peale välja. Oleme valitsevad Eesti meistrid ega anna seda tiitlit nii kergesti käest. Eesti-Läti ühisliigas sihime vähemalt medalit ja ega võit ka võimatu ole. Samuti lähme võitu võtma karikasarjas. Kui jätkame sama tublilt, toome hooaja lõpuks kõik tiitlid koju.

Iga võit kasvatab enesekindlust ja annab lootust ja julgust juurde. Unistada tuleb suurelt ja julgelt, muidu ei ole kogu pingutus midagi väärt.

Eesti meister selgitatakse sel hooajal pärast Eesti-Läti Ühisliiga lõppu, seal osalevad Eesti võistkonnad jätkavad Eesti meistrivõistluste play-off'is, mille lõppedes selgubki meister.

Karikavõitja selgub nii nagu eelnevatel aastatelgi, välja mängitakse ainult esimene ja teine koht.

Peale selle, et Tallinna Ülikooli naiskonnal on parimad treenerid, keda võiks soovida –  Janne Schasmin, Kersti Sirel ja Allan Siimann –, kuuluvad erilised tänusõnad Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi korvpalli didaktika pikaajalisele lektorile Kersti Sirelile, kelle järjepideva ja asjatundliku abita ning hoolivuseta ei oleks meie naiskond nii edukas kui ta on praegu. Tänu Kerstile on meie naiskonnal uus võistlusvorm seljas ja ketsid jalas.

Kersti Sirel on võtnud südameasjaks, et üha rohkem Eesti mängijaid oleks huvitatud ülikoolist ja kõrgharidusest, mis annab neile edasises elus paremad väljavaated ennast teostada. Ta tegutseb pidevalt järjepidevuse ja uute võimaluste loomise nimel. Ja mis kõige tähtsam, Kersti hoolib oma õpilastest ja mängijatest.

Helen Lööndre