Võrkpallurid ootavad esiliiga kullale lisa

Esiliigas palliva Tallinna Ülikooli võrkpallimeeskonna ootusi ja lootusi kommenteerib kapten Urmas Piik.

meeskond

Võitsite mullu esiliiga. Kaua emotsioonid kestsid?
Meeldivalt pikalt. Oli ju meeskond terve hooaja väga keskendunud, eriti head minekut suutsime näidata aga play-off-is. Võidu tõid meile hea meeskonnavaim ning kõrgel tasemel ning tulemuslikud treeningud, mida kogenud treener Argo Arak väga oskuslikult läbi viis. Meil on ka mitmeid mängijaid, keda oma võistkonnas näeks nii mõnigi meistriliiga klubi.

Kas esiliiga võit tähendab põhimõtteliselt ka meistriliigat?
Automaatselt mitte. Mõtted küll kergelt juba selles suunas liikusid, kuid andsime endale aru, et me pole võimelised kooli/töö/pere kõrvalt veelgi rohkem pühenduma. Pigem naudime sajaprotsendiliselt võrkpalli edasi esiliigas. Lisaks tähendaks meistriliigas mängimine ka oluliselt suuremat eelarvet.

Kuivõrd on Tallinna Ülikooli võrkpallimeeskond tegelikult ülikooliga seotud? Kui palju mängib tudengeid, õppejõude, vilistlasi?
Mina ise olen TLÜ vilistlane ning lõpetan ka riigiteaduste bakalaureuse eriala. Libero Jarek Tigane on lõpetanud kehakultuuri bakalaureuse ning hetkel on tal käsil kehalise kasvatuse magistriõpingud. Meil on ka kaks eluaegset üliõpilast: treener Argo Arak, kellel veel (nagu ta ise väidab) lõpetamata kehakultuur ning temopründaja Reimo Kuri, kellel TLÜs kolm erinevat eriala "veel" lõpetamisel.

Kas ülikooli pakutavat tuge on ka tribüünidel näha?
Kahjuks viimasel aastal on ülikooli publikut olnud vähem, kuid sellel on ka arusaadav põhjus - meil pole kodusaali olnud, mängime erinevates Tallinna ja selle lähiümbruse saalides. Hetkel on meie nn kodumängud Järvekülas, mis kahjuks tudengitele liialt kaugel. Kindlasti annaks palju juurde, kui meil oleks selge koduväljak ja seda soovitavalt TLÜ-s. Ka võiks mõelda ühistele üritustele TLÜ tudengitega, et neis suuremat huvi tekitada. Meil on tekkinud mõnus läbisaamine ka TLÜ tantsutüdrukutega, kes väga tihti meie kodumängudel kohal on ning publikule silmailu pakuvad. Kindlasti võiks TLÜ tudengid hoida silma peal ka meie Facebooki kontol, kus alati operatiivne info kodumängude kohta:

Millised sihid olete hooajaks seadnud?
Kindlasti tahame ka sellel aastal esiliiga võita, võistkonna tase seda lubab. Samuti osaleme Eesti karikavõistlustel, kus tahaks mõnele Eesti suurele klubile ebamugavusi tekitada ja miks- mitte ka suure üllatuse valmistada. Samuti on meeskonnal suur soov, et viimaseid otsustavaid trenne ja mänge saaksime juba uues TLÜ spordisaalis pidada.