Seminar

Teadlaste Öö festivali meeleolukas põlvkondadevaheline mälumäng "Tean ja ei tunne"

27.09.2018 kell 14.00 - 16.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Erinevad uuringud kinnitavad, et lõhe üksteisest arusaamisel noore ja vana põlvkonna vahel suureneb. Peavoolumeedia katsetused põlvkondade vahel võõraid nähtusi ja mõisteid selgitada on olnud küllalt abitud. Rääkida tuleks nii, et inimene suudaks luua seose selle vahel, mida ta ise teeb ja õigeks peab ning mida nii-öelda vastanduv põlvkond teeb ja õigeks peab.

Selleks, et teada saada, kuidas erinevad põlvkonnad üksteist tänapäeval mõistavad, korraldab Tallinna Ülikool teadusnädalal viktoriini "Tean ja ei tunne". Osaleda saavad kuni 5-liikmelised erinevatest põlvkondadest võistkonnad: sündinud varem kui 1960. aastal ja 1999. aastal või hiljem. Meeskondadel tuleb vaheldumisi ära arvata erinevaid fakte, fotosid, nähtuseid ja seda nii tänapäeva kui ka mineviku kohta. Võistkond peab andma igale küsimusele kaks vastust: mis on nende arvates õige vastus ja mida nad arvavad, mida pakub vastuseks mitu põlvkonda noorem või vanem võistkond.

Mälumängu viib läbi Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi Eesti demograafia keskuse teadur Tiina Tambaum.