Pressiteade

Esimene verstapost – sisseastumine Tallinna Ülikooli lõpeb täna

Täna, 1. juuli südaööl lõpeb SAIS-is sisseastumine Tallinna Ülikooli. Kõige populaarsemaks on avalduste esitajate hulgas osutunud haridusteaduslikud õppekavad, ent lemmikud on endiselt ka psühholoogia ning haldus- ja ärikorraldus.

Sisseastumine Tallinna Ülikooli lõpeb 1. juuli südaööl.

Viimase kandideerimispäeva alguseks on Tallinna Ülikoolile laekunud 7340 sisseastumisavaldust, millest koguni 5977 on kõrghariduse 1. astmesse ehk TLÜ on tõepoolest esimene verstapost oma eesmärkide saavutamisel.

Kõige tihedam konkurents on bakalaureusetasemel õppes haldus- ja ärikorralduse (ligi 18 avaldust ühe õppekoha kohta), psühholoogia (16), alushariduse pedagoogi (15), sotsiaalpedagoogika (12) ning reklaam ja suhtekorralduse (10) erialadele. Ka informaatika eriala on avalduste arvu poolest viimaste päevade jooksul jõudsalt populaarsust kogunud.

Magistriõppe tasemel domineerib pedagoogiline element, sest suurim konkurents on eelkõige haridusteaduslikel erialadel: alushariduse pedagoog, hariduse juhtimine, andragoogika, organisatsioonikäitumine ning sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse.

TLÜ haridusteaduste instituudi direktor Tiia Õun: „Kuna hariduse valdkond ja elukutsed nagu õpetaja, eripedagoog, lasteaiaõpetaja jne on üha enam positiivselt ka meedias kajastatud, siis paljud abituriendid valivad ka ülikooli sisseastumisel vastavaid erialasid. On suur rõõm, et viimastel aastatel on Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudis kõikidele õpetaja erialadele vastuvõtt järjest suurenenud.“

Sisseastumine

Sisseastumine Tallinna Ülikooli läbi SAIS-i veebiplatvormi lõpeb täna keskööl.

Sisseastumist puudutavad küsimused:
Grete Mai Keert