Edulugu

Eesti inimarengu aruanne pälvis Selge Sõnumi auhinna

Tallinna Ülikooli jätkusuutliku arengu prorektori Helen Sooväli-Seppingu peatoimetatud Eesti inimarengu aruanne 2019/2020 „Linnastunud ühiskonna ruumilised valikud“ võitis selge sõnumi auhinna tarbeteksti kategoorias.

Helen Sooväli-Sepping
Helen Sooväli-Sepping

Prorektor Sooväli-Seppingu sõnul oli kogu toimetajatemeeskonnale teksti koostamise algusest peale oluline, et see oleks selges ja mõistetavas eesti keeles.„Inimarengu aruanne on tehtud kõikidele Eesti inimestele, kes soovivad ühiskonnas toimuvat paremini mõista,“ selgitas jätkusuutliku arengu prorektor. Lisaks selgele sõnumile pöörati olulist tähelepanu ka aruande kujundusele. 

Koostöö Kogu juht Kairi Tilga sõnul on inimarengu aruande tugevus on see, et tegemist on keerulise, kompleksse ja valusa probleemiga, millest on kirjutatud selgelt ja täpselt. „Mida selgem on teaduskeel, seda suuremat muutust saab teadus ühiskonnas esile kutsuda. Nagu ütleb Lennart Merigi: täpne sõna on tegu,“ ütles Tilga. 

Selge sõnumi auhindu antakse välja igal aastal neljas kategoorias ning sellega tunnustatakse neid ettevõtteid ja organisatsioone, kelle avalik info lähtub kõige rohkem kasutaja vajadustest. Võistlust korraldab ja võistlustöid hindab Eesti Keele Instituut, Euroopa Komisjoni Eesti Esindus, Eesti Keeletoimetajate Liit ning nende koostööpartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes kontrollib, kas auhinnale esitatud tekstid vastavad nõuetele.

Kokku panustas viimase Inimarengu aruande koostamisse 39 teadlast Eesti ülikoolidest ning ka Helsingist ja Manchesterist. 
Tutvu auhinna pälvinud 2019/2020 Eesti inimarengu aruandega.