Kultuur

Meie inimesed kirjanduse sihtkapitali auhindade nominentide seas

Kultuurkapital avaldas 9. veebruaril kirjanduse sihtkapitali aastaauhindade nominendid üheksas kategoorias. Nominentide seas on mitmeid Tallinna Ülikooli töötajaid ja vilistlasi.

Alari Allik
Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali nominent Alari Allik

Kategoorias „Ilukirjanduslik tõlge võõrkeelest eesti keelde“ esitas spetsialistidest koosnev žürii nominendina Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Jaapani uuringute lektori Alari Alliku (fotol), kes tõlkis Sei Shonagon „Padjamärkmed“ klassikalisest jaapani keelest eesti keelde.
Samas kategoorias on esitatud nominendina ka Tallinna Ülikooli romanistikaõpingute vilistlane Maria Esko, kes tõlkis prantsuse keelest eesti keelde Virginie Despentes’i „Vernon Subutex 3“.

Esseistika kategoorias on nominendina esitatud Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi emeriitprofessor Rein Veidemann raamatu „Eesti kirjanduse mõte“ eest.

Proosa kategoorias esitas žürii ühe nominendina Tallinna Ülikooli toonase kultuuriteaduskonna vilistlase Juta Kivimäe teose „Suur tuba“ eest.

Luule kategoorias esitas žürii ühena nominentidest Hasso Krulli raamatu „Ava“ eest. Krull on Tallinna Ülikooli, toonase Eesti Humanitaarinstituudi vilistlane.

Lastekirjanduse kategoorias esitas žürii nominendina Kadri Hinrikuse teose „Elevant“ eest. Hinrikus on Tallinna Ülikooli, toonase Tallinna Pedagoogikaülikooli näitejuhtimise eriala vilistlane.
Samas kategoorias esitas žürii nominendina ka Kätlin Kaldmaa raamatu „Lydia“. Kaldamaa on lõpetanud Tallinna Ülikooli inglise filoloogia erialal.

Artikliauhinna kategoorias on nominendina esitatud Kalju Kruusa „Millises vormis jaapani luule eestindused on?“ eest. Kruusa on Tallinna Ülikooli, toonase Eesti Humanitaarinstituuti romanistika erialala vilistlane.

Venekeelse autori kirjandusauhinna kategoorias esitas žürii nominendina Andrei Ivanovi romaani „Театр ужасов“ („Õuduste teater“) eest. Andrei Ivanov on Tallinna Ülikooli, toonase  Tallinna Pedagoogilise Instituudi vene filoloogia eriala vilistlane. Ivanov on nimetatud ka Tallinna Ülikooli silmapaistvaks vilistlaseks.

Kultuurikapitali kirjanduse sihtkapitali aastaauhinnad selguvad emakeelepäeval, 14. märtsil.