Teade

Algas õppejõudude loometegevuse toetuse taotlemine Kultuurkapitalilt

Avatud on taotlusvoor Eesti Kultuurkapitali kunstide ja rahvakultuuri valdkondade õppejõudude loometegevuse toetamise ja edendamise stipendiumi taotlemiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 21. august 2021. Taotluse üheks komponendiks on ülikoolipoolne soovituskiri, mille taotlemiseks on aega 31. juulini.

Eesti Kultuurkapitali toetatavad valdkonnad.

Eesti Kultuurkapitali kunstide ja rahvakultuuri valdkondade õppejõudude loometegevuse toetamise ja edendamise stipendiumiprogrammi eesmärgiks on toetada avalik-õiguslike ülikoolide ning riigi rakenduskõrgkoolide kunstide ja rahvakultuuri loomeerialade õppejõudude loometegevust ning seeläbi soodustada loomeerialasid õpetavate kõrgkoolide konkurentsivõimet ja edukat akrediteerimist.

Taotluse võivad esitada kõrgkoolis töölepinguga töötavad õppejõud, kes õpetavad kõrgkoolis loomeerialasid vähemalt 0,5 koormusega. Stipendiumi võib eraldada üksnes füüsilisele isikule. Taotluse esitamise tähtaeg on 21. august 2021.

Vormikohane taotlus tuleb esitada Kultuurkapitali veebikeskkonna e-kulka kaudu. Taotlus tuleb esitada kas kirjanduse, helikunsti, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, audiovisuaalse kunsti või rahvakultuuri sihtkapitalile. Juhul kui loometöö hõlmab mitut valdkonda, tuleb taotlus esitada ühe valdkonna sihtkapitalile.

Taotlemise tingimused

Taotluses peavad olema märgitud:

• loomeuurimuslikud või loomingulised eesmärgid stipendiumi perioodiks;
  • kõrgkooli nimi, kus õppejõud töötab;
  • eriala, mida õppejõud selles kõrgkoolis õpetab;
  • töökoormus.

Taotlusele tuleb lisada kõrgkooli soovituskiri ning viimase kahe aasta loominguline biograafia.

Soovituskiri Tallinna Ülikoolilt

Soovituskirja saamiseks esitab taotleja soovituskirja taotluste hindamise komisjonile kirjaliku avalduse hiljemalt 31. juuliks. Taotlus esitatakse e-kirja teel aadressile kristiina.kiviselg@tlu.ee.

Tulenevalt statuudi nõuetest esitab töötaja komisjonile esitatavas taotluses järgneva:

• taotluse eesmärk (lühidalt, 100 tähemärki);
  • taotletav summa (maksimaalselt 10 000 eurot);
  • loometöö periood;
  • teose kirjeldus või loominguline plaan (maksimaalselt 5000 tähemärki);
  • selgitus, kuidas antud loomeprojekt toetab õppejõu loometegevust ning kuidas on see seotud õppe- ja/või uurimistööga, mille läbi tugevneb Tallinna Ülikoolis loomeerialade õpetamise kvaliteet;
  • autori elulookirjeldus või loominguline CV (maksimaalselt 5000 tähemärki).

Taotlusele võib lisada kuni 100 MB lisamaterjali. Suuremad failid tuleb esitada kas keskkonna wetransfer.com, Dropboxi või GoogleDrive’i vahendusel.

Komisjon hindab esitatud soovituskirja taotluse põhjendatust ning teeb vastava otsuse lihthäälteenamusega. Otsus tehakse taotlejale teatavaks hiljemalt 7. augustiks.

Komisjoni poolt taotluse põhjendatuks pidamise korral antakse töötajale ülikoolipoolne soovituskiri, mille allkirjastab arendusprorektor Katrin Saks, ning töötaja esitab oma taotluse Eesti Kultuurkapitali veebikeskkonna e-kulka kaudu vastavalt Eesti Kultuurkapitali poolt kehtestatud nõuetele.

Loe rohkem Kulka stipendiumi kohta

Lisainfo: