Teade

Raestipendiumiga tunnustus Tallinna Ülikooli doktorantidele ja magistrantidele

Tallinna linnavalitsus asutas eelmisel aastal Raestipendiumi, millega soovib tunnustada ning toetada magistrante ja doktorante, kelle lõputöö või teaduspublikatsioon käsitleb linnale olulist teemat. Stipendiumi pälvis sel aastal 18 üliõpilast, nendest viis on Tallinna Ülikoolist. Autasu said üliõpilased kätte eilsel Tallinna päeval.

stipendiumi saajad

Stipendiumi pälvisid TLÜ doktorantidest Kristel Kiens (loodus- ja terviseteaduste instituut) ja Janika Leoste (haridusteaduste instituut).

Kristel Kiensi uurimisteemaks on „Topeltkarjääri arengu teekonnad: holistiline ökoloogiline lähenemine õppursportlaste arendamisele Audentese spordigümnaasiumis“. Janika Leoste aga uurib oma doktoritöös, kuidas robot aitab põhikoolis matemaatikat õppida ning millist mõju avaldab see õpilase motivatsioonile, õpitulemustele ning õpetaja õpikäsitusele.

Magistrantidest pälvisid stipendiumi Ilotana Haalen, Anni Martin ja Kadri-Liis Kaljuvee.

Ilotana Haaleni uurimisteemaks on muutunud õpikäsituse toimivad praktikad informaatika kontekstis Tallinna EduInnoLab koolide näitel. Eesmärgiks on saada ülevaade, kuidas koolid on oma igapäevaellu sisse viinud muutunud õpikäsituse just informaatika/lõimitud informaatika kontekstis.

Anni Martin aga uurib Maarjamäe memoriaali tähenduste välju alates teisest maailmasõjast kuni kommunismiohvrite memoriaali rajamiseni (1940 – 2018).

Kadri-Liis Kaljuvee uurimisteema on raskemetallide sisaldus Tallinna sammaldes. Nimelt põhiline allikas, kust raskmetallid linnaõhku satuvad, on peened osakesed, mis seostuvad liiklussaastega, olles valdavaks saasteallikaks Tallinnas. Need tervisele ohtlikud/põhjustavad erinevaid haigusi/eluaea vähenemist, suurendavad kulutusi tervishoiule.

Stipendiumid läksid veel Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemiasse. Stipendiumi suurus on doktorantidele 1500 ja magistrantidele 1000 eurot.

Õnnitlused stipendiumi saajatele kui ka nende juhendajatele!

Tunnustusest saab lähemalt lugeda siit.