Riho Pätsi auhind ka meie vilistlasele

Riho Pätsi Koolimuusika Fond annab täna algusega kell 15.00 Eesti Teaduste Akadeemia saalis üle tunnustused oma tänavustele laureaatidele.

bänner

Hõbemärgi ja stipendiumi pälvivad Tiiu Loite (Tartu Mart Reiniku Kool), Anne Ermast (Tallinna Kivimäe Põhikool), Marrit Gerretz-Traksmann (Tallinna Muusikakeskkool/Eesti Muusika -ja Teatriakadeemia) ja Urve Uusberg (Rapla Riinimanda kooride dirigent).

Urve Uusberg, toona Piho, lõpetas aastal 1975 Tallinna Pedagoogilises Instituudis koorijuhtimise eriala. „Koorijuhina sain koolis kaasa aususe ja pühendumise, austava suhtumise lauljasse ja õpilasse,“ tõdeb ta. Oma kooliajast kõneleb Uusberg lähemalt Meediaväravas,

Riho Pätsi Koolimuusika Fondi laureaaditiitel läks Uusbergile vägagi südamesse. „Taoline tähelepanu väärtustab minu senist ja ka mõningast tulevast tegevust koorijuhi ja maakonna muusikaõpetajate ainesektsiooni pikaaegse juhina,“ lausub ta.

Riho Pätsi Koolimuusika Fondi tegevust toetab ka Tallinna Ülikool.