Tallinna Ülikooli mikrokraadidele saab kandideerida augusti lõpuni

Alates algavast õppeaastast pakub Tallinna Ülikool õpihimulistele täiskasvanutele 16 mikrokraadi õppekava. Kandideerimine on avatud 30. augustini.

Tallinna Ülikooli mikrokraadidele saab kandideerida augusti lõpuni

Mikrokraadid on bakalaureuse- või magistriõppe ainete baasil või eraldi õppena loodud täiendusõppekavad, mille sisu uuendatakse regulaarselt, arvestades tööturu ja ühiskonna vajadusi. Tallinna Ülikooli (TLÜ) mikrokraadide seast leiab nii koolituskursuseid kui ka avatud õppe õppekavasid.

TLÜ-le omaselt on mitmed õppekavad valdkondadeülesed, kombineerides näiteks loodus- ja ühiskonnateadusi. Õppekavade hulgast leiab hariduse juhtimise, keeletoimetaja, hispaania keele ja kultuuri, visuaalse ja helilise kommunikatsiooni või näiteks vaidluste lahendamise kursuseid. Iga õppekava on erinev – seda nii ainepunktide mahult kui ka läbimise kestuse poolest.

Tallinna Ülikooli arendusprorektori Katrin Saksa sõnul on mikrokraadi õpe hea võimalus neile, kel on tarvis mõnes valdkonnas teadmisi värskendada, ent päris ülikooli õppima astumiseks mahti ei ole. „Ootame õppima kõiki, kes soovivad parandada enda konkurentsivõimet tööturul. Ka on mikrokraad hea võimalus näiteks neile, kes soovivad end ette valmistada karjääripöördeks,” ütles Saks.

Mikrokraadidele saab kandideerida augustis ja jaanuaris. Erandina saab 21. oktoobrini kandideerida „Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus”  õppekavale.

Õppima asumise tingimused sõltuvad mikrokraadi õppekavast. Näiteks turunduskommunikatsiooni mikrokraadil õppimise eelduseks on keskharidus. Keeletoimetaja õppekava puhul eeldatakse aga kandideerijalt bakalaureusekraadi või sellele vastavat haridustaset ja eesti keele oskust C2 tasemel. Täpsed sisseastumistingimused on kirjas iga mikrokraadi õppekava kirjelduses.

Mikrokraadi õppekaval on õppimine tasuline. Õppe läbides saab lõpetaja täienduskoolituse tunnistuse, kus on märgitud, et tegemist on mikrokraadi õppekavaga ning viide, millise tasemeõppe õppekava või koolituskursusega on mikrokraad seotud.

Õppekava nimi (klõpsatav) Ainepunktide maht Tasu
Social Entrepreneurship 30 EAP 1200 €
Hariduse juhtimise alused 18 EAP 720 €
Sissejuhatus andragoogikasse 24 EAP 960 €