Teadus

Tallinna Ülikoolis pandi kaela doktorisallid

Täna promoveeriti Tallinna Ülikoolis 20 doktorit, kes kaitsesid oma töö viimase aasta jooksul. Valdav osa neist oli ka kõiki ettevaatusabinõusid järgides peetud aktusel kohal.

Tallinna Ülikooli doktorid 2020

Rektori kt Priit Reiska rõhutas, et suur pingutus, mida doktoritöö eeldab, tasub end kindlasti ära. „See avab uusi, seni ligipääsematuid võimalusi,“ lausus Reiska. „Ma ei mõtle mitte ainult ametikohti, kus on doktorikraadi nõue – neid ei ole kuigi palju. Ma mõtlen oskusi ja teadmisi, mida olete selle aja jooksul omandanud.“  

Juhendajate nimel kõnelenud Triin Roosalu tähtsustas rõõmu, mille üliõpilashümni "Gaudeamus" praegu lauldavad salmid unustama kipuvad. Ta loetles aga ka uusi teadmisi, mille aasta jooksul kaitstud tööd meie ühisesse teadmisse lisasid. Samas leidis Roosalu, et vahel ollakse paraku rohkem keskendunud ´konkreetsetele teetähistele´ kui uutele teadmistele. „Tahan, et mõtleksime rohkem sellele, mida oleme teada saanud ja mille kohta,“ lausus ta. 

Doktorantide nimel sõna võtnud Sander Paekivi keskendus oma kõnes promoveeritute uuele, filosoofiadoktori tiitlile. Kreeka päritolu sõna kaheks, tarkuseks ja armastuseks jaotades leidis ta, et "tarkus on huviobjekt, mille me ise endale valisime. Meie tiitli palju olulisem osa on aga philos, armastus. Me pole doktorid eelkõige seetõttu, et oleme väga targad, vaid sellepärast, et oleme tarkust niivõrd armastanud."

Aktust juhtis telelegend Margus Saar.

Loe Priit Reiska kõnet

Loe Sander Paekivi kõnet

Loe intervjuusid doktoritega

Vaata otseülekande salvestust

Vaata galeriid

Doktorid 2020

Foto: RENE JAKOBSON

Lisainfo: 

Joanna Liiv, doktoriõppe spetsialist
640 9140, joanna.liiv@tlu.ee