Teade

Tallinna Ülikoolis saab vaktsineerida 2. ja 3. septembril

Tallinna Ülikool soovib korraldada võimalikult pikalt õppetööd lähiõppes ning selleks ootab ülikool, et tudengid ja töötajad oleksid COVID-19 vastu vaktsineeritud. Nii avaneb 2. ja 3. septembril kõikidel soovijatel võimalus end ülikoolis vaktsineerida.

Vaktsineerimine Tallinna Ülikoolis

Vaktsineerimispunkt avatakse Mare maja endise kohviku ruumides. See asub hoone esimesel korrusel infolaua kõrval. Vaktsineerimine toimub mõlemal päeval vahemikus kell 10–17.

Ülikoolis vaktsiini saamiseks tuleb soovijal end registreerida, et ülikool ja vaktsiiniteenuse pakkuja Eldred OÜ teaksid tagada piisava arvu vaktsiine. Samuti on see oluline, sest nii saab korraldada kogu protsessi võimalikult turvaliselt. Registreerimine lõpeb 31. augustil kell 15. Ülikool saadab kõikidele registreerunutele hiljemalt 1. septembril lähema info ja täpse kaitsepookimise aja.

Registreeri end vaktsineerimisele

Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas soovitab kõigil, kes pole veel kaitsepoogitud, ülikoolis vaktsineerimise võimalust kasutada. „Mida rohkem on meil vaktsineeritud tudengeid ja ülikooli töötajaid, seda julgemalt saame algavale õppeaastale vastu minna,“ ütles ta. Niglas lisas, et ülikoolipere kõrge vaktsineerituse tase on väga otseses seoses sellega, kui palju saab uuel õppeaastal õppetööd lähiõppes korraldada.

Ülikooli võivad vaktsineerima tulla ka töötajate ja üliõpilaste lähikondsed. Selleks tuleb ka neil täita registreerimisvorm.

Eldred OÜ kasutab ülikoolis Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiini. Ülikoolis võivad lasta end vaktsineerida need, kes saavad süsti esmakordselt, kuid ka need, kellel on esimene süst juba käes. Teise vaktsiini saajal võiks olla esimesest süstist möödunud soovituslikult 5–7 nädalat.

Vaktsineerimisele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Pärast süsti saamist tuleb 15 minutit kohapeal tervishoiutöötaja jälgimise all viibida juhuks, kui pärast vaktsineerimist peaks enesetunne halvenema.