15. oktoobril saab TLÜ-s vaktsineerida gripi ja COVID-19 vastu

15. oktoobril toimub Tallinna Ülikoolis tervisepäev „Koos terve ülikooliga“ ning siis saab ülikooli Astra hoone teadlaste foorumist suur terviseala. Teiste tegevuste hulgas saavad huvilised end kell 11 kuni 14 COVID-19 ja gripi vastu vaktsineerida.

15. oktoobril saab TLÜ-s vaktsineerida gripi ja COVID-19 vastu

COVID-19 vastu saab vaktsineerida ilma eelneva registreerimiseta. Tuleb vaid kohale minna ning isikut tõendav dokument kaasa võtta. Vaktsiini viib läbi tervishoiuteenuse pakkuja Eldred OÜ ning kasutusel on Pfizeri vaktsiin. Vaktsineerimine on kõikidele soovijatele tasuta.

Gripivaktsiini saamiseks tuleb end eelnevalt kirja panna SIIN. Ka on gripi vaktsiin tasuline, makstes 19 eurot. Vaktsineerimise viib läbi Tallinna Ülikooli tervishoiu partner HeBa. Kasutusel on neljavalentsed gripi vaktsiinid Fluarix ja Vaxigrip.

Lisaks vaktsineerimisele saavad huvilised teha tervisepäeval COVID-19 antikehade testi. Selleks võetakse veenist verd ning analüüside tulemused saabuvad Synlabist järgmisel päeval. Antikehade test maksab 25 eurot.

Tallinna Ülikooli tervisepäev „Koos terve ülikooliga“ pakub lisaks vaktsineerimise ja antikehade testimisele muudki põnevat: toimuvad avatud arutelud erinevatel tervisega seotud teemadel, osaleda saab kepikõnni töötoas, kontrollida dermtesti teel enda sünnimärke või loovutada verd.

Tervisepäeva kohta lähemalt