Ühiskonnateaduste blogi

Lauri Leppik: ülikooli akadeemilises maailmas ei kehti mitte energia jäävuse, vaid muutuste jäävuse seadus

TLÜ ühiskonnateaduste instituudi sotsiaal- ja rahvastikupoliitika professoril ning Eesti demograafia keskuse juhatajal Lauri Leppikul täitub jaanuaris 15 aastat Tallinna Ülikoolis, kuid koos varasemate aastatega pedagoogilises instituudis on tema tööstaažiks siin juba 20 aastat. Uurisime, kuidas Lauri need aastad kokkuvõtlikult sõnastaks.

Lauri Leppik ÜTI

Lauri Leppik:

„Olles õppinud omaaegses pedagoogilises instituudis matemaatika ja füüsika õpetajaks, sai mulle loomulikult hästi selgeks ka füüsikalises maailmas kehtiv energia jäävuse seadus - suletud süsteemis, mis ümbritsevaga energiat ei vaheta, energia ei teki ega kao, vaid võib üksnes muunduda ühest liigist teise ja kanduda ühelt kehalt teisele.

Õnneks ei ole Tallinna Ülikool nende aastate kestel olnud suletud süsteem ja siin on energiat nii tekkinud kui kadunud, liiati siis muundunud ja edasi kandunud. Energia jäävuse seadus seega ülikooli akadeemilises maailmas ei kehti, ent selle asemel kehtib üks teine jäävusseadus - muutuste jäävuse seadus.”

Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia