Teadus

TLÜ teadlasel Mart Susil ilmus kaks artiklit maineks väljaandes

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi inimõiguste professoril Mart Susil ilmus kaks artiklit kõrgetasemelises ajakirjas European Law Journal. Tegemist on Eesti õigusteaduse debüüdiga Euroopa ilmselt kõige suurema mõjuga õigusajakirjas. Professor Susi on ka ajakirja erinumbri kaastoimetaja.

ajakiri

Eile ilmus ajakirja European Law Journal selle aasta teine number, mis on erinumber teemal "Internet and Human Rights Law".

Sealt leiab professor Susi artikli "Internet Balancing Formula", millele järgneb õigusteaduse professori Robert Alexy artikkel "Mart Susi's Internet Balancing Formula" ning seejärel Susi teine artikkel "Reply to Robert Alexy's Critique of the Internet Balancing Formula". Nende keskmes on interneti tasakaalustamise valem, kui matemaatiline instrument digitaalses keskkonnas vastanduvate õiguste tasakaalustamiseks.

Robert Alexy on maailmas üks enim tsiteeritud õigusteadlasi, ta on enam kui 20 ülikooli, sh Tallinna Ülikooli audoktor.

“Sündinud on uus, loodetavasti globaalse mõjuga õigusteaduslik diskussioon,” sõnab professor Susi.

Ajakirjaga saab tutvuda siin: https://onlinelibrary.wiley.com/toc/14680386/2019/25/2