Teadus

Airi-Alina Allaste valiti üleilmse noorsoo-uuringute võrgustiku asepresidendiks

noored

Ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia professor Airi-Alina Allaste valiti juulis Torontos toimunud ISA konverentsil üleilmse noorsoo-uuringute võrgustiku asepresidendiks.

"Euroopa asepresidendina vastutan eelkõige siinse tegevuse eest arendades koostööd ka Euroopa noorsoo-uuringute võrgustikega. Koos ülejäänud juhatusega tegelen ka rahvusvaheliste konverentside planeerimise ning korraldamisega", sõnas Airi-Alina Allaste.

Noorsoo-uuringute võrgustik on ISA (International Sociological Association) üks suurematest uurimusvõrgustikest. ISA asutati aastal 1948, noorsoo uuringute võrgustik eraldi liidu haruna toimib aastast 1975. Noorsoo-uuringute võrgustikul on pikaajaline koostöö UNESCO, Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoniga ning kogu neljakümne tegutsemisaasta vältel on ambitsiooniks olnud lisaks akadeemiliste uurimuste arendamisele ka noortepoliitika kujundamine.

Võrgustik ühendab noorsoo uurijaid kõikidelt kontinentidelt, aktiivseid liikmeid on praegu rohkem kui viiekümnelt maalt. Juhatus on valitud neljaks aastaks ning tegeleb aastani 2022 noorsoo-uuringute koordineerimise ja arendamisega.