Üritus

BFMi Püha Jüri päeva konverents toob filmihuvilisteni nähtavuse temaatika

29. mail toimub Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis (BFM) traditsiooniline Püha Jüri päeva konverents, mis keskendub loodud teoste nähtavusele. Konverents algab kell 12.00 Tallinna Ülikooli Maximumi auditooriumis (A-002) ning on kõigile tasuta.

Jüri Sillart

Sündmuse üks korraldaja ja filmikunsti üliõpilane Margareth Villers ütles, et programm on sarnaselt eelnevatele aastatele põnev ning keskendub aktuaalsele teemale. “Püstitame näiteks küsimuse, kuidas suudavad Eesti filmid laia maailma ja erinevate festivalide konkurentsis nähtaval püsida,” rääkis Villers.

Päeva juhatavad sisse tudengite uurimistööd unustusse vajunud arhiivimaterjalide vallas. Samuti avatakse Jüri Sillarti 80. sünnipäevaks pühendatud näitus, mis avab Sillartit mitmest küljest – filmioperaatori, õppejõu ja isiksusena. Järgnevad vestluspaneelid Eesti filmide rahvusvahelise nähtavuse teemadel. Lisaks filmitudengitele osalevad vestluspaneelides raadiosaate "Kinovärgiga mandariin" loojad Maarja Hindoalla, Andrei Liimets ja Ralf Sauter, samuti produtsent Katrin Kissa ning mitmed teised.

Sündmus toimub tänavu juba 12 korda ning nagu traditsiooniks kujunenud, siis kuulama ja kaasa rääkima on oodatud kõik filmikunsti käekäigust huvitujad. Jüri Sillarti mälestusele pühendatud konverentsiga hoiab BFMi filmikunsti suund tava, kus vähemalt kord aastas luuakse võimalus kokku tuua filmikunsti üliõpilased, õppejõud, filmitööstuses tegevad professionaalid ning filmiajakirjanikud.

Lisainfo ja ajakava

Jüri Sillart oli Eesti filmiajaloo üks põnevamaid ja unikaalsema pildikirjaga operaatoreid, keda kõrvutati isegi selliste välismaa kuulsustega nagu Andrei Tarkovski operaator Georgi Rerberg. Sillartil oli üle 40 aasta kogemust nii operaatori kui režissöörina. Ta oli peaoperaator 12 Tallinnfilmi mängufilmi juures. 2004. aastast oli Sillart Tallinna Pedagoogikaülikooli filmi ja video õppetooli juhataja-professor ning alates 2006. aastast juhtis filmikunsti bakalaureuse- ja magistriõppekavu Balti Filmi- ja Meediakoolis.