Teade

BFMi vilistlane Vera Pirogova pälvis magistrifilmiga “Emapiim” PÖFF Shortsil parima Eesti lühifilmi auhinna

Laupäeval, 11. novembril toimus Tallinnas auhinnatseremoonia, kus kuulutati välja rahvusvahelise lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shorts kuue võistluse võidufilmid. Parima Eesti lühifilmi auhinna pälvis BFMi KinoEyes magistriõppekava vilistlane Vera Pirogova magistrifilmiga „Emapiim“ (2023).

Kaader filmist "Emapiim"

„Emapiim“ (“Sour Milk“) filmiti 2022. aasta hilisoktoobril Aegviidus ja jutustab loo emast ja pojast, kes pärast kümmet lahusveedetud aastat taas kohtuvad. „„Emapiim“ on film, mis räägib täitmatu maskuliinsusega võitlemisest ja püüab lahti mõtestada tingimusteta emaarmastust. Lugu räägib pingelisest taaskohtumisest 60-aastase, rahulikus üksinduses elava Sandra (mängib Külli Palmsaar) ja tema saamatu, kohustustest eemale põgeneva poja Ivari (mängib Pääru Oja) vahel,“ räägib režissöör Vera Pirogova. Ta tunnistab, et auhind oli tema jaoks täitsa ootamatu. „Võistlusel oli nii palju häid filme!“.

Žürii sõnul on  „Emapiim“ liigutav film pingeliste peresuhete keerukusest. „Kaasahaaravalt kirjutatud pettumuse olemus ja lapsevanemaks olemise jäljend, mida autor uuris, tuli kinolinal suurepäraselt esile ning kaasas publikut oma keerukusega.“

Vaata filmi treilerit:

Vera Pirogova on Moskvast pärit filmi- ja dokumentaalfilmi režissöör. Ta alustas oma haridusteed bioloogias, kuid vahetas peatselt suunda ning lõpetas Moskva filmikoolis (Moscow School of New Cinema) Fred Kelemeni juhitud operaatori eriala. Sel kevadel omandas režissöör Balti filmi, meedia ja kunsti instituudis rahvusvahelise Kino Eyes Erasmus Mundus programmi kaudu magistrihariduse. Pirogova töötab praegu oma esimese täispika filmiga, mille tegevus leiab aset Narvas.

PÖFF Shorts 2023 Awards Ceremony
"Emapiim" võtted