Üritus

10 aastat Käsitöötehnoloogiate ja disaini õpinguid Haapsalus

maalid Haapsalu kolledži kolmanda korruse fuajees

Sel õppeaastal lõpetab TLÜ HK Käsitöötehnoloogiate ja disaini eriala 10. lend. Et seda ümmargust numbrit vääriliselt tähistada, korraldasime 29. oktoobril vilistlastele, õppejõududele ja koostööpartneritele sünnipäevapeo.

Ürituse avasime ettekannetega, milles Hele Leek-Ambur, Martti Raavel ja Tarmo Vanamõisa arutlesid disainerite rollist nende kureeritavate õppekavade kontekstis. Ettekannetele järgnes paneeldiskussioon Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saksa eestvedamisel, mille käigus vahetati mõtteid ja arutleti eriala mineviku, tuleviku  ja koostöövõimaluste teemadel.

10 aasta jooksul on õppekava pidevalt silma peal hoidnud tööturu vajadustel ning püüdnud ümbritseva keskkonna muutustega sammu pidada. Sõnad “käsitöö” ja “disain”  üheskoos õppekava nimetuses panevad meid arengusihtide seadmisel pidevalt dilemma ette ja otsima seda õiget tasakaalupunkti. Seepärast oli õppekava esimese juhi Arvo Pärensoni kingitus osakonnale- puidust antiikne lood, enam kui “naela pea pihta”.
Naelapealsete täpseks sihtimiseks jagasime ka omaltpoolt tööriistu- kuldseid haamreid õppejõududele, kes on olnud KTD meeskonnas alates esimesest õppepäevast peale. Lisaks Arvole on neid veel vaid kaks- Raivo Hein ja Imbi Kruuv.

Sünnipäevapeolt ei puudunud ka loomeinimestele kohane meelelahutus. Tudengid panid spagetitoolide ehitamises omavahel mõõtu võtma õppejõud Arvo ja Raivo. Imbi viis kõik osalejad rännakule värvide maailma, mille tulemusel valmisid kolm uhket teost, mis jäävad tähtpäeva meenutama.

Mõõduvõtt KTD eriala õppejõudude vahel

Ürituse raames toimus ka juubelilennu tudengitööde ja  vilistlaste diplomitööde näitus.

Aitäh kõigile tudengitele, vilistlastele, õppejõududele ja koostööpartneritele!

Rohkem pilte sündmusest on üleval Haapsalu kolledži Flickeri kontol:
https://www.flickr.com/photos/haapsalukolledz/albums/72157720129838587