Teade

Haapsalu kolledži tudengid taas DisainiÖÖl

Disainiöö reklaam

 

Disainiöö toimub sel aastal 20.–26. septembrini. Tänavu 16. korda toimuva festivali peateema on erakorraline ja elupäästev SOS-DISAIN. 

Festivali üks eesmärke on juhtida tähelepanu disaini rollile ühiskonnas toimuvate muutuste ja kriisiolukordade lahendamisel. Seoses pandeemiaga on kriisi disainimise roll tähtsam kui eales varem. Ja seda mitte ainult tervishoius. Üleilmseid probleeme, mis nõuavad kiiret sekkumist, on palju, olgu nendeks näiteks majandus, kliima soojenemine, energiakriis või vaesus ning ootus disainivaldkonnale tulla ühiskonnale appi on pandeemia ajal muutunud suuremaks kui kunagi varem.

Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži Käsitöötehnoloogiate ja disaini õppekava rõhuasetus on inimkesksel, säästval disainil, mille lähtekohaks on kasutajate vajaduste mõistmine ja loov probleemilahendamine. Õppekava oluliseks osaks on tudengite ettevõtlikkusele suunamine ning ka uute tootekontseptsioonide loomisel hindame kõrgelt jätkusuutlikke, ringmajanduse põhimõtteid arvesse võtvaid lahendusi. Meie diplomitööd valmivad ideest teostuseni põhimõttel ja tihedas koostöös sihtgrupiga. DisainiÖÖ väljapanek tutvustab näiteid eriala kursuse- ja diplomitöödest.

Rohkem infot ja Disainiöö näituste kava leiad siit: https://www.tallinndesignfestival.com/

Disainiöö näituse avamineDisainiöö näituse avamine