Õpingud

Kirjanduse-, visuaalkultuuri ja filmiteooria üliõpilased osalesid PÖFF-i programmi koostamises

Sel aastal alustas humanitaarteaduste instituudi kirjanduse-, visuaalkultuuri ja filmiteooria magistrikava (LVF) koostööd Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivaliga (PÖFF), et läbi viia erialane praktika. Üliõpilastel avanes võimalus osaleda PÖFF-i programmi koostamises.

PÖFF

Mitme kuu vältel vaatas LVF-i tiim, mida juhtis BFM-i filmiteadur Teet Teinemaa, läbi sadu festivalile kandideerivaid filme, et teha nende vahel valik, anda esimene hinnang ja otsustada, millisesse programmi need kõige paremini sobivad. Praktikaga püütakse korrata Cannes'i ja teiste rahvusvaheliste filmifestivalide edu filmiüliõpilaste kaasamisel festivali töösse.

Üliõpilaste jaoks on tegemist erakordse võimalusega tutvuda kõrgetasemelise filmifestivali läbiviimise ja professionaalse filmilevi maailmaga. Kokkupuude suure hulga filmidega annab põhjaliku ettekujutuse nüüdisaegse maailmafilmi hetkeseisust. Praktika A-klassi filmifestivalil sillutab potentsiaalselt teed karjäärile rahvusvahelises kultuuritööstuses.

Loe Juliana De Carvalho ingliskeelset blogipostitust praktikast PÖFF-il siit.

Koostöö PÖFF-iga on osa õppekava uuest praktikakorraldusest. Alates 2018. aastast teeb LVF koostööd ka teiste Tallinna juhtivate kultuurifestivalidega. Möödunud kevadel osalesid LVF-i üliõpilased festivali HeadRead korraldamises. Sel sügisel panustati kunstibiennali Artishok töösse. LVF-il on üks praktikakoht ka Kaasaegse Kunsti Eesti keskuses.

Kirjanduse, visuaalkultuuri- ja filmiteooria õppekava praktikat koordineerivad Eneken Laanes (TÜHI), Andres Kurg (EKA) ja Teet Teinemaa (BFM).