Pressiteade

Selgus ajakirja Acta Historica Tallinnensia kujunduskonkursi võitja

Alates järgmisest, 2021. aastast hakkab ajakiri Acta Historica Tallinnensia ilmuma Stuudio Stuudio uues kujunduses ja küljenduses.

Acta Historica Tallinnensia

Ajakirja Acta Historica Tallinnensia (AHT) uue sisu- ja kaanekujunduse konkursile laekus kuus kõrgetasemelist võistlustööd Eesti juhtivatelt graafilistelt disaineritelt. Konkursižürii, kuhu kuulusid Mari Kaljuste (kirjastuse Varrak peakunstnik), Kristjan Mändmaa (EKA disainiteaduskonna dekaan), Anu Mänd (TLÜ vanemteadur ja AHT toimetaja) ning Marek Tamm (TLÜ kultuuriajaloo professor ja AHT peatoimetaja), valis 21. septembril pärast pikka ja põhjaliku arutelu laureaadina välja kavandi märgusõnaga „Garamond“. Võidutöö autoriks osutus üks Eesti tuntumaid graafilise disaini büroosid Stuudio Stuudio.
Võidutöö oli žürii hinnangul ühtaegu nii värske ja uuenduslik kui ka akadeemiliselt väljapeetud ja lugejasõbralik. Alates järgmisest, 2021. aastast hakkab ajakiri Acta Historica Tallinnensia ilmuma Stuudio Stuudio uues kujunduses ja küljenduses. Võidutöö pälvis auhinnaks 3000 eurot.
Ajakiri Acta Historica Tallinnensia on Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Eesti Teaduste Akadeemia koostöös 1997. aastast ilmuv ajalooteaduslik ajakiri, mida annab välja Eesti Teaduste Akadeemia Kirjastus (vt https://kirj.ee/historica/).

AHT