Teade

Mesilaste näitus Astra foorumis

Mai ehk looduskaitsekuu on sel aastal pühendatud igaühe loodushoiule ehk teadlikele ja arukatele teguviisidele, mis aitavad hoida liike ja elupaiku, aga ka nendega seotud looduse hüvesid.

Looduskaitsekuu

Igaühe loodushoiuks võib pidada ka Tallinna Ülikooli katusel olevaid mesitarusid, mille elanikud juba teist aastat linnaõitelt nektarit ja õietolmu koguvad.

Just mesilastele on pühendatud ka näitus ülikooli Astra foorumis. Näituse loomise inspireeris Juhan Liivi luuletus „Ta lendab mesipuu poole” (1905), millele on viisi loonud Tallinna Ülikooli vilistlane Peep Sarapik.

Suurima osa väljapanekust moodustab Poola Vabariigi Suursaatkonna kingitus Eestile ehk raamatu „Mesilased“ illustratsioonid (Piotr Socha) ja tekstid (Wojciech Grajkowski).

Lisaks on linnamesinik Erki Naumanis välja pannud mesindusteemalisi raamatud ja tarvikuid, Tallinna ülikooli ökoloogia keskus ja LTI keemikud aga esindavad mee uurimise teemat – on ju TLÜ ökoloogia keskus tegelenud mee analüüsimisega peaaegu 20 aastat.

Näituse ühe autori, TLÜ ökoloogia keskuse teaduri Liisa Puusepa eestvõttel on 18. mail ehk muuseumiööl saab minna ka nn katusetarusid vaatama. Võimalus on osaleda ka viktoriinis, oma vastused loosikasti lasknute vahel loositakse 5. juunil ehk ülemaailmsel keskkonnapäeval välja raamat „Mesilased“. On ka üllatusauhinnad!

image003 (1).jpg

Loe lähemalt: tlu.ee/looduskaitsekuu2019