Tudengiblogi

TLÜ Ukraina tudeng: Eesti annab uue elu meile kõigile

Tallinna Ülikooli Ukraina tudeng Veronika Yashkina jagab enda mõtteid ukrainlaste aitamisest ja ka ülikooliõpingutest TLÜ-s.

Veronika Yashkina

Mida sa Tallinna Ülikoolis õpid?

Õpin Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis kolmandat aastat ristmeediat.

Milline on olnud Tallinna Ülikoolis õppimise kogemus?

Tallinna Ülikoolis õppimine on olnud mu elu üks kõige unikaalsemaid ja toredamaid kogemusi. Suhtlemine ja töötamine rahvusvahelises kogukonnas on tõesti väga põnev. Ma olen õppinud iga päev midagi uutest kultuuridest, mentaliteetidest ja elustiilidest. Tunnen, et see kõik on rikastanud ja muutnud ka mind, kuid samal ajal olen säilitanud seda päris enda vaimsust.

Kõige rohkem meeldib mulle Tallinna Ülikooli juures see, et siin me õpime inimeseks olemist. Me õpime, et maailm on kaugel täiuslikkusest ning alati tuleb valmis olla kukkumiseks või arusaamatuseks. Nii on see ka näiteks grupitööde puhul. Seejuures on oluline jääda inimeseks, olgu sa mistahes olukorras.

Kus mujal kui mitte Tallinna Ülikoolis saab tudeng end tunda kui tõeline pro, töötades professionaalse varustusega? Kas sa oled näinud ülikooli, kus on olemas 4K kino, filmi- ja telestuudio? Ei? Ka mina ei osanud sellisest ülikoolist enne TLÜ-sse tulemist unistada.

Ma naudin professionaalidelt õppimist. Eriliselt hindan teadmisi, mida jagavad meie lektorid, näiteks Michael Andrew Keerdo-Dawson, Alessandro Nani ja Sten-Kristian Saluveer. Neil kõigil on oma eriline lähenemine õpetamisele. Eriti lahe on see, kui õppejõud ei jaga ainuüksi teoreetilisi lähenemisi, vaid ka praktilisi näiteid ja kogemusi elust enesest.

Ma olen ülikoolile tänulik ka seetõttu, et siin on praktikal käimine kohustuslik. Nii veetsin ma suve Prahas… Neli aastat tagasi ei oleks ma osanud Kiievis elades unistadagi, et kolin ülikooliõpinguteks Eestisse ja seejärel käin ühtlasi Tšehhis praktikal. Aga me kõik oleme oma saatuse sepad ja ma olen kindel, et see kõik on alles minu elu algus.

ERASMUS+ programmi partnerlus oli üks peamisi kriteeriume, mille järgi endale ülikooli valisin. Ma tõesti usun, et see annab suure võimaluse, et kogeda rahvusvahelisust ja reisida nii, mis muidu poleks võimalik. Kolme kuu jooksul jõudsin täielikult armuda oma Praha töökohta ja ülejäänud meeskonda.

Kuidas on eestlased sõjale Ukrainas sinu hinnangul reageerinud?

Ma tunnen ennast Eestis turvaliselt alates õpingute algusest. Ukrainlase jaoks on praegu toetuse tajumine olulisem kui kunagi varem ning olles tutvunud erinevate riikidega, tundub mulle, et Eesti annab meile kõigile uue elu.

Ma olen igavesti tänulik kõikidele hoolivatele eestlastele, kes on meid soojalt vastu võtnud. Olen tänulik eestlastele valmiduse eest toetada ja aidata. Eriti tänulik olen ma Tallinna Ülikoolile, kes reageeris sõjale koheselt ja pakkus tuge kõikidele Ukraina tudengitele. Ma olen tänulik üliõpilasorganisatsioonile Tudengid Ukraina Heaks, mis loodi sõja esimestel päevadel ning on tänaseks abistanud väga paljusid inimesi.

Mida soovitad neile, kes soovivad ukrainlasi aidata, kuid ei tea, kuidas seda teha?

Ma soovitan võtta ühendust erinevate organisatsioonidega, kes ukrainlasi aitavad või tulla meie ülikooli üliõpilasorganisatsiooni Tudengid Ukraina Heaks. Võtame vastu kõik, kes on kirglikud enda tegemistes ja tahavad päriselt aidata. Praegu on meie peamised ülesanded seotud heategevusürituste organiseerimisega. Kui soovid rohkem teavet, võta meiega ühendust aadressil ukraina@tlu.ee

Toeta meie Ukraina tudengeid

Tallinna Ülikooli üliõpilased avasid toetusfondi, et toetada TLÜ Ukraina tudengeid. Fondi eesmärk on pakkuda Ukraina tudengitele tuge elamiskulude katmiseks ning seda saavad taotleda kõik TLÜ Ukraina tudengid, aadressil ukraina@tlu.ee.

Ukraina tudengite toetuseks koguvad üliõpilased annetusi järgmistel kontonumbritel:

• SEB, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE431010011911416225;
  • Swedbank, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE282200221026097397.

Toetades palume lisada selgitusse „annetus Ukraina toetuseks (enda nimi)“.

Loe toetamise kohta lähemalt