Pressiteade

25. kuni 28. veebruarini toimub Tallinnas ja Tartus rahvusvaheline kongress „Juri Lotmani semiosfäär“

Kongress on osa Juri Lotmani 100. sünniaastapäeva tähistamise sündmustest. Neli päeva kestev kongress toob kohale oma eriala tippteadlasi Eestist ning välismaalt.

Juri Lotman 100

Tuntumad plenaaresinejad, kes kohapeal kõnelevad, on Aleida Assmann (Konstanzi Ülikool, Saksamaa), Boris Uspenskij (Riikliku Teadusülikooli Kõrgem Majanduskool, Venemaa), Yuri Tsivian (Chicago Ülikool, USA), Mieke Bal (Amsterdami Kultuurianalüüsi kool, Holland). Kõiki plenaarloenguid ning ava- ja lõputseremooniat kantakse avalikult üle ka ERRi kultuuriportaalis.

Kongress avatakse 25. veebruaril Tallinna Ülikoolis ja avakõnelejaks on rektor Tõnu Viik. Kongressi kulminatsioon on 28. veebruaril Tartu Ülikoolis, kus õhtul toimuval juubeliaasta tseremoonial võtavad sõna Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ning Eesti president Alar Karis.

Kongress on pühendatud Juri Lotmani semiosfääri mõistele ning tema teadustööst jätkuvalt tärkavatele inspireerivatele dialoogiavenüüdele. Kongressile on tulemas silmapaistev plenaaride kogu, kes esindavad erinevaid teaduslikke distsipliine ning arutlevad Lotmani rikkaliku ja viljaka mõtteloo üle.

Lisateave: Merit Rickberg, Eesti Semiootika Seltsi juhatuse liige ja Juri Lotmani semiootikavaramu juhataja, 5564 0957, merit.rickberg@jurilotman.ee
Kongressi koduleht

Kongressi toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi (EASi rahvusvaheliste konverentside toetus).
Üritus toimub koostöös Tallinna Ülikooli Kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusega ja seda toetab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi (Tallinna Ülikooli ASTRA projekt, TLÜ TEE meetme A7 raames).

logod