TLÜ esimene otse tootjalt tarbijale taluturg

10. detsembril toimus Astra maja fuajees selle sügissemestri ELU projekti #TLUOTT korraldatud otse tootjalt tarbijale turg, millega paralleelselt peeti ka seminari „Kuidas korraldada toidurevolutsiooni?“.

Ott

Teadlaste foorumis toimunud taluturg oli väga edukas. Laadale tuli kauplema ligi 20 tootjat, kes müüsid oma kaupa Tallinna Ülikooli tudengitele ja personalile. Nelja tunni jooksul ei olnud kordagi laadaplatsil vaikust – uudistamine ja ostlemine toimus konstantselt.

TLÜ OTT osutus väga edukaks, seda nii külaliste, müüjate kui ka korraldusmeeskonna sõnul. Korraldajad avaldavad tänusõnad kõikidele tootjatele, kes laadale kauplema tulid: Tõrvaaugu talu, Rebaseonu, Maheleib, Karepa Ravimtaimeaed, Vanaõue farm, Metsamesi, Zerowaste, Okka talus, Taevaskoja Meejaam, Kõlleste Garlic, SEMU astelpajutooted, Kodukali, mesinik Avo Aljas ja Karamelli Töökoda.
Lisaks soovib korraldusmeeskond tõsta esile ka meie “oma maja” inimesi, Tiina Vänt ja Jaana Taar, kes tulid OTT laadale ise valmistatud mooside ja maiustustega kauplema.

Lisaks laada korraldamisele oli TLÜ OTT projekti üks eesmärk ka tarbijate teadlikkuse tõstmine. Sedapuhku toimuski laadaga paralleelselt seminar, mis keskendus toiduohutusele, jätkusuutlikule tarbimiskäitumisele ning globaliseeruvale toidule ja selle tagajärgedele.
Lisaks anti kuulajatele ülevaade Eesti OTT kontseptsiooni arengust ja toimimisest. Korraldajad soovivad tänada seminaril ettekannetega esinenud oma ala spetsialiste: Sigrid Rajangu (riigikontrolli audiitor), Emil Rutiku ja Katrin Rebase (Eesti OTT eestvedajad), Gethel Burlaka (jätkusuutliku eluviisi blogija) ning Mihkel Kangur (TLÜ vanemteadur).

Tänu kuulub ka sponsoritele, kes aitasid soetada seminari esinejatele kingikotid. Kingikotti panustasid Jaanihanso oma jõuluse hõõgveiniga ning Helkiv Ripats oma käsitöö helkuritega. Seminaril osalenute snäkilaua rikastas meega Liisa Puusepp. Projekti reklaamplakatid aitas kujundada Kleer Keret Tali ning trükkis JOON trükikoda ja Hannes. Aitäh ka neile!

Otse tootjalt tarbijale laat ja seminar leidsid aset tänu TLÜ OTT ELU projektile. Projektimeeskond tänab kõiki, kes toidurevolutsioonil osalesid ja selle toimumisse panustasid. Üritusel alustati ka kohaliku toidu väljakutsega, millest kutsutakse osalejaid üles ühe nädala jooksul tarbima maksimaalselt kohalikku toiduainet. Osalejate vahel läheb loosi uhke kotitäis laadal osalenud tootjate kaubavalikuga. Võta väljakutsest osa sinagi ning postita selle kohta postitus enda sotsiaalmeedia kanalisse, kasutades #toidurevolutsioon.
Otse tootjalt tarbijale taluturu kontseptsioon on hea võimalus, et puhas toit jõuaks meie ülikooli inimeste lauale. Ei ole välistatud, et taluturg jõuab TLÜ õuele ka tulevikus.