Teade

Ülikool parandab linnaku energiatõhusust

Tallinna Ülikool sõlmis lepingu ettevõttega R8 Technologies OÜ, et suurendada linnaku energiatõhusust ja vähendada energiakulusid.

Tallinna Ülikooli Nova hoone

Täpsemalt viib R8 Technologies ülikoolis kuupõhise teenusena läbi hooneautomaatikasüsteemi jälgimist, juhtimist ja veatuvastust läbi kaugühenduse. Kogu süsteem toimib tehisintellektuaalse tarkvaralahenduse toel ning esialgu katsetab ülikool süsteemi Mare, Nova ja Vita hoonetes.

Tallinna Ülikooli arendusprorektor ütles, et ülikoolil on hea meel teha koostööd niivõrd innovaatilise ettevõttega. „Meie eesmärk on vähendada ülikooli Mare, Nova ja Vita hoonetes energiakulusid 10–15% võrra. Kui süsteem meie jaoks toimib, siis soovime võtta tarkvaralahenduse järk-järgult kasutusele ka teistes hoonetes,“ ütles Saks

Saks märkis, et lisaks tarkvaralahenduse toel energiatõhususe parandamisele on ülikoolil plaanis tänavu suvel remontida ka ülikooli Terra hoone soojustussüsteemi.

R8 Technologies digitaalse operaatori teenused on kasutusel rohkem kui miljonil ruutmeetril preemium klassi kinnisvarapindadel. Ettevõtte klientide sekka kuuluvad näiteks Ülemiste City, Magistrali ja Mustika keskus, Aalto Ülikooli Soomes ja Radisson Blu Oulus.