Pressiteade

BFMi tudengite film võitis tudengi-Oscari!

Esmakordselt pääses Tallinna Ülikooli BFMis tehtud tudengifilm, German Golubi bakalaureusetöö „Mu kallid laibad“, võitjate ringi filmikoolide kõige karmimal konkursil Student Academy Awards, mis tuntud ka kui tudengi-Oscar.

"Mu kallid laibad"

See tähendab ühtlasi võimalust kandideerida „suurtele“ Oscaritele lühifilmi kategoorias. Milline neist praegustest võidufilmidest pärjatakse aga kuld-, milline hõbemedaliga, tehakse teatavaks 21. oktoobril.

Tallinna Ülikoolis sel aastal filmikunsti eriala lõpetanud German Golubi „Mu kallid laibad“ räägib loo ootamatult kodust ilma jäänud noormehest Erkist, kes võtab enda kätte üksiku ema eest hoolitsemise ning on seepärast sunnitud leppima esimese võimaliku tööga – temast saab laibavedaja.

Režissöör German Golubi sõnul on filmitegijate meeskond „väga ärevil ja kergelt öeldes segaduses. Kindel on ainult, et võitjate hulka pääs on ülimalt suur au meile ja koolile.“ BFMi filmikunsti lektori Elen Lotmani hinnangul on vaieldamatult tegemist kõige kõrgema tunnustusega, mida üks filmikool maailmas üldse saavutada saab. „Eriti uhkeks teeb see, et German ja tema meeskond on meie filmikunsti õppekava nö maa sool. See tõendab, et haridus, mida pakume, on maailma tipus ning filmiõppe viimaste aastate süsteemne arendamine kannab vilja,“ nendib Lotman.

BFMi omakeelse filmihariduse tasemest ehk rohkemgi rõõmustab Lotman oma õpilaste üle „Palju õnne German, Juss, Antero, Sander, Siim, Kaupo ja kõik teised, kes sellesse filmi panustasid!“ hüüatab ta. „Ja tänud meie õppejõududele ning Tallinna Ülikoolile, Eesti Filmi Instituudile ja Kultuurkapitalile järjepideva toe eest."

Filmikunsti õppekava kuraator ja kunstide akadeemilise suuna juht Veiko Vaatmann peab tudengifilmi edu erakordseks saavutuseks, suureks tunnustuseks nii õppekavale kui ka selle loojatele Jüri Sillartile ja Elen Lotmanile. "Olen kindel, et see mõjub kõigile õpilastele ja õppejõududele inspireerivalt ega jää meie kalli filmipere viimaseks suureks võiduks," usub ta. Vaatmann tõstab samas esile filmitudengite erakordset töökust – muidu ei peaks sellel õppekaval nädalatki vastu. „Aga isegi kõige töökamate seas on Germani pühendumus alati silma paistnud," tõdeb ta.

Lühifilm „Mu kallid laibad“ valmis EFI, Kulka ja Tartu Filmifondi toel, lisaks BFMi filmikunsti õppekavade tudengitele lõid kaasa ka EKA stsenograafia ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Student Academy Awards on rahvusvaheline filmivõistlus, millele pandi alus 1972. aastal. Igal aastal valitakse rahvusvahelisest seltskonnast välja parimatest parimad, kellele langeb osaks au kandideerida 93. Oscaritel lühifilmi kategoorias. Varasemad tudengi-Oscari laureaadid on võitnud 11 Oscarit ning on olnud nomineeritud 63 Oscarile.

Golubi varasemaid tudengifilme ja ka teiste filmitudengite filme on võimalik vaadata BFM-i voogedastusplatvormil www.studentfilmmarket.com.

Avatud on registreerumine Filmikunsti eriala ettevalmistuskursustele!