Tudengiblogi

TLÜ Ukraina tudeng: me oleme sellest varemgi võitjatena välja tulnud – tuleme ka sel korral

Tallinna Ülikooli Ukraina tudeng Anna Miller jagab enda mõtteid ukrainlaste aitamisest ja ka ülikooliõpingutest TLÜ-s.

Anna Miller

Anna, mida sa Tallinna Ülikoolis õpid?

Ma õpin bakalaureuseõppes BFM-is audiovisuaalset meediat loomemoodulis. See tähendab, et keskendun õpingutes eeskätt filmirežiile, stsenaristikale ja produtseerimisele.

Kuidas sinu õpingud läinud on?

Mul on parasjagu käsil õpingute kolmas aasta ning kogu õppimise aja oleme pidanud tegelema COVID-19 pandeemiaga. Seega ei ole õpingute kogemus just lillepidu olnud. Ja nüüd, mil olen peagi lõpetamas, käib minu kodumaal Ukrainas sõda. Sellist ülikooliaega ei osanud ma tõtt-öelda uneski näha.

On olnud olukordi, mil ülikooli asjaajamine ja teavitustöö pole olnud minu hinnangul piisav. Arvestades aga olusid, on mu õpingute kogemus olnud hea. Hindan Tallinna Ülikooli väga seetõttu, et ülikool on näidanud Ukraina suhtes üles hoolivust ja toetust.

Kuidas eestlased sõjale Ukrainas reageerinud on?

Mulle tundub, et eestlased pakuvad Ukrainale palju toetust. Ma olen südamest tänulik, et olen saanud sel ajal viibida just siin, sest tõesti tunnen, et Eestis on kõik meie liitlased.

Kui saaksid kõikide eestlastega jagada üht sõnumit, siis mis see oleks?

Meil – ukrainlastel ja eestlastel – on sarnased kogemused ja minevik. Mulle tundub, et meil mõlemil on endale omane arusaam identiteedist ja seda identiteeti on meilt mõlemilt püütud korduvalt ära kiskuda. Sellest ei ole midagi südantlõhestavamat ja väsitavamat, aga me oleme sellest varemgi võitjatena välja tulnud ja tuleme ka sel korral.

Tänan südame põhjast kõiki eestlasi, kes on ukrainlasi aidanud!

Mida soovitad neile, kes soovivad ukrainlasi aidata, kuid ei tea, kuidas seda teha?

Vaata, mis sul on ja mida sa saad sellega teha. Kõik asjad saavad olla abiks! Näiteks vanad talveriided kuluvad ära neile, kes on sõja tõttu mõnda teise riiki kolinud. Sa valdad keeli? Siis saad aidata kellelgi teisel seda õppida. Sul on vaba raha? Anneta see Ukraina sõjaväele, loomapäästjatele, toidupangale või mõnele muule organisatsioonile, mis ukrainlastele praegu abikätt pakub.

Vabatahtlike ühendusi ja võimalusi on igas riigis, pea igas linnas, olgu see suur või väike. Tahtmise korral leiavad kõik võimaluse aitamiseks.

Tallinna Ülikooli üliõpilased avasid toetusfondi, et toetada TLÜ Ukraina tudengeid. Fondi eesmärk on pakkuda Ukraina tudengitele tuge elamiskulude katmiseks ning seda saavad taotleda kõik TLÜ Ukraina tudengid, aadressil ukraina@tlu.ee.

Ukraina tudengite toetuseks koguvad üliõpilased annetusi järgmistel kontonumbritel:

• SEB, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE431010011911416225;
  • Swedbank, Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond, EE282200221026097397.

Toetades palume lisada selgitusse „annetus Ukraina toetuseks (enda nimi)“.

Loe toetusfondi kohta lähemalt