Teadussündmus

Tallinna Ülikooli Teadusnädala seminar "Teaduseetika - väljakutsed ja head praktikad"

Seminaril kõneleme Hea Akadeemilise tava suunistest ning praktilises töötoas toimub teaduseetika juhtumipõhiste praktikate lahendamine ja arutelu.

22.09.2021 kell 14.30 - 16.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

T

eaduseetika on ülikoolis see aspekt, mis kõiki erialasid seob. Eesti teaduskogukond on andnud nõusoleku järgida Head Teadustava - Eesti teadlaste eetikakoodeksit, mis kehtib kõigile, kes midagi või kedagi uurivad. Samuti toetab ülikool oma liikmeid luues eetikataristu, mille osaks on Hea Akadeemilise Tava dokument ja teaduseetika nõustajate võrgustik. Teaduseetika seminaril tutvustame Hea Akadeemilise tava dokumenti ja teaduseetika nõustajate rolli. Lisaks sellele toimub praktiline juhtumipõhine teaduseetika töötuba, kus igaüks saab arendada oma teaduseetika-alaseid pädevusi.

Seminaril kõnelevad teaduseetika nõustajad Raili NuginJoe NoormetsMadis Järvekülg ja Mariann Märtsin ning töötuba viib läbi teaduseetika analüütik ja tippkeskuse koordinaator Anu Tammeleht.

Üritus toimub Zoomi keskkonnas: https://zoom.us/j/97973349295.

Küsimuste korral pöördu palun teaduskorralduse spetsialisti Kersti Pado poole: (+372 6409 145; kersti.pado@tlu.ee).

Vaata ka teisi Teadusnädalal toimuvaid sündmusi siit.

Bänner