Digiblogi

Vilistlane Helina Kikas: "Matemaatiline mõtlemine annab laia valiku edasiseks karjääriks."

ELU projekti "Erialast ametini" intervjuus küsitlesid tudengid matemaatika eriala vilistlast Helina Kikast, kes töötab hetkel Luminori pangas.

Helina Kikas naeratamas

Video transkriptsioon:

Mina õppisin Tallinna Ülikoolis aastatel 2005-2008 matemaatika eriala.

Selle eriala valisin sellepärast, et mulle meeldivad numbrid. Ega mul konkreetset ideed veel ei olnud, kuid pärast keskkooli, kui mõtlesin mida teha, siis tundusid numbrid huvitavad.

Õpingute ajal mul konkreetset sihti veel silme ees ei olnud, kuid lootsin, et matemaatika haridus annab mulle suhteliselt laia valiku, kui saad endale loogilise tausta ja süstemaatilise mõtlemise oskuse.

Enda töös on mul kõige rohkem abiks tulnudki loogiline mõtlemine ja süsteemide loomine ja nendest arusaamine ning analüüsivõime.

Mina soovitan seda eriala tulevastele tudengitele, kuna matemaatikaharidus, matemaatiline mõtlemine annab väga suure ja laia valiku oma edasiseks karjääriks, sest loogika on inimesele igas eluvaldkonnas vajalik.

Kui ma mõtlen Tallinna Ülikooli ja matemaatika peale, siis kõige esimesena seondub mulle võib-olla vana maja neljas korrus äkki, kus meie osakond oli ja kuhu ma iga hommik treppidest pidin üles rühkima.

Lisaks meie legendaarsed õppejõud, kes sellel ajal olid. Minu bakalaureusetöö juhendaja Anne Tali. Ja toredad-toredad ülikoolikaaslased, kellega osadega siiamaani suhtleme.

Tule õpi matemaatikat Tallinna Ülikoolis

Video on valminud ELU projekti "Erialast ametini" raames. ELU logo

Grupi liikmed:  Kristiina Kelder, Infoteadus (BA); Margit Lõhmus, Keeletoimetaja (MA); Sten Raide, Infoteadus (BA); Egle Sander, Aasia uuringud (MA); Eva Toomiste, Infoteadus (BA); Ellen Türk, Rakendusinformaatika (RK)