Loodusblogi

Tudengid loovad keskkonnateadlikkust tõstva lauamängu Eco Race

Igalühel meist on võimalik oma ökoloogilist jalajälge vähendada, tehes teadlikumaid valikuid. Seda saab teha majapidamises energiaressursside kokkuhoiga, kohaliku toidu eelistamise, mikroplasti-vabade toodete tarbimisega – võimalusi on lõputult. Just selliste mõttega liitus Negavatt ressursisäästu konkursiga meie geoökoloogia vilistlane Christiin Klaos.

öko kaardid

Tänapäeval on suur probleem ülemaailmne keskkonna reostatus, mis tuleneb inimeste puudulikust teadlikkusest ja tarbimisharjumustest. Keskkonnaressursside raiskamine on tihedalt seotud suure ületarbimisega. Antud teema on oluline kogu planeedi elanikkonna jaoks, kuna ökosüsteemid ei tunne riigipiire.

Paljud meist on mõelnud maailma muutmise mõtteid, samas toome end kohe jalgupidi maa peale tagasi - mina ju ei saa üksinda maailma päästa. Õnneks ei ole maailma muutmise mõtteid nurka visanud kaks sõbrannat Christiin ja Susanna, kes on tundnud muret meid ümbritseva elukeskkonna pärast. 

Neiud loovad lauamängu, mis aitab tõsta inimeste keskkonnateadlikkust. Mäng on kaasahaarav, mõtlemapanev ja loob väärtust (mängu mängijatele) uute teadmiste ja eeldatavasti ka tarbimiskäitumise muutumise näol. Toode valmib 100% taaskasutatavast materjalist, millega rõhutatakse keskkonnasäästlikku mõtteviisi. 

Mängu sisuks on panna proovile oma teadmised ning õppida keskkonna kohta. Mängu alguses on igal mängijal teatud arv ökoloogilisi jalajälgi, millest tuleb mängu jooksul vabaneda. Võidab see, kes saab esimesena jalajälgedest lahti. Samuti võidab keskkond iga kord, kui mängu mängitakse, kuna mängus on palju praktilisi ning lihtsaid soovitusi, mida igaüks saab teha, et olla kasulikum keskkonnale.

Christiin ja Susanna otsustasid kandideerida Eco Race lauamängu ideega Negavatt ressursisäästu konkursile, kuhu sel aastal laekus rekordiliselt palju ideid – lausa 77 ideed.

Neiud saavutasid Negevatil kolmanda koha ja said auhinnaks 3000€ idee arendamise jaoks.


Eco Race mänguga saab tutvuda lähemalt – maandumisleht (valmib järgmise nädala alguses)
FB: facebook.com/ecoracegame/
Instagram: instagram.com/ecoracegame/ 


Tule õpi loodusteadusi!