Ühiskonnateaduste blogi

Pille Petersoo (taas)jõudis mõttemängudeni läbi oma laste

Käesoleva aasta septembris liitus Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudiga mitmekülgne mõttespordilemb ja oma kogukonnas aktiivne Pille Petersoo. Millega Pille nii tööpostil kui ka vabal ajal tegeleb?

Pille Petersoo

Lühiintervjuu meie ülikoolipere uue liikme Pille Petersooga.

Pille, mis on teie täpne roll Tallinna Ülikoolis?

Alustasin septembris sotsioloogia lektorina. Kuna olin lubanud osaleda ka KOV2021 valimistel, siis töötan sügissemestril 0,5 koormusega, jaanuarist aga täiskoormusega. Sügissemestril loen Rahvusluse sotsioloogia ning Kvalitatiivsed meetodid II kursuseid. Lisaks panustan ingliskeelsesse Introduction to Sociology kursusesse ja loen mõned loengud ka Ühiskonna uurimine ja analüüs raames. Osutusin äsja valituks ka Viimsi vallavolikokku.

Kas seos Tallinna Ülikooliga oli teil juba enne sotsioloogia lektori ametit?

Ma ise õppisin Tartu Ülikoolis, magistrikraadi ja doktorikraadi omandasin Šotimaal. Esimene kokkupuude TLÜga oli 2006. aastal, kui tulin ülikooli teaduriks. Töötasin teaduri ja vanemteadurina 2009. aasta alguseni, siis keskendusin päris mitu aastat pere loomisele ja laste kasvatamisele ning muudele tegevustele. Lepingu alusel lugesin aeg-ajalt loenguid ka.

Olete kõigile teadaolevalt koostanud kokaraamatuid. Milline võiks olla üks lihtne roasoovitus, millega novembrikuist pimedat ja külma endast eemal hoida?

Olen tõesti Nami-Nami retseptikogu asutaja ja eestvedaja. Verivorsti ja hapukapsa jätaksin siiski detsembrisse, aga novembris maitsevad eriti hästi kõiksugu rikkalikult maitsestatud vürtsikad kõrvitsasupid ja hautised. Siis jaksab detsembris rohkem klassikalisi jõuluroogi süüa!

Olete ka MTÜ Viimsi Mõttesport üks asutajatest. Millest taoline idee sündis?

Ma olen kunagi lapsepõlves mänginud nii malet kui ka kabet, vist isegi natuke võistlustel käinud, kuigi nüüdseks on oskused täitsa roostes. Mõttemängudeni (taas)jõudsin oma laste kaudu – mul on 12-aastane tütar, 10-aastane poeg ja 9-aastane tütar. SDE tegevustoetuse toel lõime MTÜ Viimsi Mõttesport, mis on aidanud Viimsis käivitada erinevaid kaberinge, maleringe, gomoku-ringe ning korraldanud võistlusi. Oleme toetanud ka Viimsi noorte osalemist erinevatel rahvusvahelistel võistlustel.

Tänud, jõudu ja edu, hea Pille!